حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به نیروگاه برق الدبس باعث خاموشی گسترده در استان کرکوک عراق شد.
حمله تروریست‌های داعشی به نیروگاه برق استان کرکوک
حمله تروریست‌های داعشی به نیروگاه برق استان کرکوک

به گزارش افلاکیون، تروریست‌ها با شلیک چندین خمپاره به نیروگاه برق الدبس، کل استان کرکوک عراق را در خاموشی فرو بردند.

بر این اساس، تروریست‌ها از دهه نخست ماه رمضان، حملات تروریستی خودشان را در سه استان دیاله، کرکوک و صلاح الدین عراق شدت بخشیدند و در عملیات‌های تروریستی خود، ده‌ها نظامی عراقی و نیرو‌های پیشمرگه کردستان عراق که در اطراف کرکوک مستقر هستند، را به خاک و خون کشیدند.

روز چهارشنبه (دیروز) نیز، وزارت نفت عراق اعلام کرد بر اثر حمله به یک میدان نفتی در کرکوک، یکی از نیرو‌های امنیتی کشته شد و چند نفر زخمی شدند. یک منبع امنیتی در استان کرکوک نیز از حمله عناصر تروریستی داعش به میدان نفتی «بای حسن» در استان کرکوک (شمال عراق) خبر داد.

این منبع به پایگاه خبری بغداد الیوم گفت در پی این حمله تروریستی، یک نفر از نیرو‌های پلیس حفاظت این میدان کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شد. منابع امنیتی در عراق پیش از این، از توقف تولید دو چاه نفتی در شمال غرب کرکوک بر اثر حمله افراد مسلح خبر داده بودند.

گروه تروریستی داعش شنبه گذشته نیز با حمله و شبیخون به نیرو‌های پیشمرگه در استان کرکوک ۷ نفر از نیرو‌های کُرد را کشت. استان کرکوک در شمال عراق از مناطق مورد مناقشه میان دولت مرکزی در بغداد و اربیل در اقلیم کردستان این کشور است.

مناقشه و اختلاف بر سر اداره کرکوک سبب ایجاد خلا امنیتی در برخی از مناطق این استان شده که همین عامل، به فرصتی برای داعش برای انجام فعالیت و عملیات تروریستی تبدیل شده است.