وزیر خارجه نروژ با ابراز نگرانی از افزایش تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در نوار غزه، گفت از نظر وی تل‌آویو حق دارد از خودش در برابر حملات گروه‌های مقاومت دفاع کند.
حمایت کور نروژ از تل‌آویو: اسرائیل حق دفاع از خود دارد
حمایت کور نروژ از تل‌آویو: اسرائیل حق دفاع از خود دارد

به گزارش افلاکیون، تداوم تجاوزها و حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در اراضی اشغالی و حملات جنایتکارانه به نوار غزه، با واکنش «اینه‌ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ همراه شد.

اریکسن‌سوریده بامداد امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای گفت: «من عمیقا از افزایش چشمگیر درگیری در داخل نوار غزه و اطراف آن و همچنین شلیک تعداد زیاد راکت به سمت تل‌آویو نگران هستم».

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه نروژ، وی با محکوم کردن هر حمله به غیرنظامیان، اظهار داشت: «من قویاً از همه طرف‌ها می‌خواهم اقداماتی را برای کاهش تنش وضعیت انجام دهند، پیش از آنکه غیرنظامیان بیشتری جان خود را از دست دهند».

بر این اساس، این مقام ارشد نروژی با ادعای اینکه رژیم کودک‌کش صهیونیستی حق دفاع از خود را دارد، افزود: «اما بر درخواست خود برای تناسب [این دفاع] تاکید دارم. نروژ به همکاری در شورای امنیت سازمان ملل برای برگزاری جلسه تازه‌ای ادامه می‌دهد».

بعد از حملات بی‌رحمانه و جنایتکارانه توپخانه و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار فلسطینیان بی‌گناه، ارتش این رژیم از شلیک شدن بیش از یک‌هزار فروند راکت و موشک از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی طی دو روز اخیر خبر داد.

شبکه رادیویی «گالاتز» موسوم به رادیو ارتش امروز گزارش داد که کابینه امنیتی اسرائیل ساعت ۹ شب (به وقت محلی) تشکیل جلسه می‌دهد تا طرح‌های مختلف درخصوص وضعیت نوار غزه و همچنین پیام‌های آمریکا را بررسی کند.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند تاکنون حداقل پنج صهیونیست در این عملیات‌ها به هلاکت رسیده و بیش از ۱۰۰ نفر از آنها نیز مجروح شدند.

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی نیز امروز از ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ خواست به مقابله با رژیم اشغالگر با امکانات در دسترس ادامه دهند تا این رژیم به تجاوزات خود به مقدسات و ملت فلسطین پایان دهد.