حضور باشکوه و میلیونی یمنی‌ها در جشن میلاد رسول اکرم(ص)+تصاویر
حضور باشکوه و میلیونی یمنی‌ها در جشن میلاد رسول اکرم(ص)+تصاویر
جشن باشکوه میلیون‌ها یمنی با حضور در میادین اصلی شهرهای مختلف این کشور، زادروز مبارک پیامبر اکرم(ص) را جشن گرفتند.

به گزارش افلاکیون ، همزمان با روز میلاد حضرت محمد (ص) به روایت اهل سنت (۱۲ ربیع الاول)، هزاران یمنی در استان‌های صنعاء، صعده، حجه، ذمار، إب، تعز، عمران، محویت، الجوف و البیضاء و مناطق آزاد شده در استانهای مأرب و شبوه خود را به میدان‌های تعیین شده برای برگزاری جشن میلاد رسول اکرم  رساندند و مراسم باشکوه عید میلاد خاتم النبیین را برگزار کردند.

دیروز (شنبه، ۸ اکتبر) مصادف بود با ۱۲ ربیع‌الاول در یمن و مردم این کشور در استان‌های مختلف که از چند روز پیش با آزین بندی شهرها و روستاها، خود را برای برگزاری این جشن آماده می‌کردند، سرانجام این جشن را مانند سالهای گذشته بسیار باشکوه برگزار کردند.

خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، نیز با انتشار گزارشی تصویری از حضور یمنی‌ها در پایتخت نوشت که میدان «السبعین» در صنعاء شاهد حضور پرشمار مردمی بود که از مناطق مختلف، خود را به این میدان رسانده بودند و در حالی که پارچه نوشت بزرگ و سفیدی که منقش به نامه حضرت محمد (ص)، با رنگ سبز بود، با دستهایشان بر بالای سرشان گرفته بودند، فریاد «لبیک یا رسول الله» سر دادند.

پیش از آغاز رسمی مراسم، مردم حاضر در میدان السبعین با سر دادن شعار، از دشمنان اسلام اعلام برائت کردند و با خواند شعر و سرود، خوشحالی خود را از این روز به نمایش گذاشتند.

 

 

علاوه بر صنعاء، سایر شهرها و استان‌های یمن نیز شاهد مراسم باشکوه جشن میلاد رسول اکرم (ص) بود که تصاویر آن در ادامه می‌آید:

جشن باشکوه

 

 

جشن باشکوه

جشن باشکوه میلاد پیامبر (ص) در البیضاء

جشن باشکوه میلاد پیامبر (ص) در الجوف

جشن باشکوه میلاد پیامبر (ص) در الحدیده

جشن باشکوه میلاد پیامبر (ص) در تعز

جشن باشکوه میلاد پیامبر (ص) در حجه

جشن باشکوه میلاد پیامبر (ص) در ذمار

 

جشن باشکوه میلاد پیامبر (ص) در صعده