من یک اصولی برای خودم دارم و حرف های خودم را می زنم و بیشتر هم همان نظریه های شهید مطهری است!
حرف های من نظریات شهید مطهری است!/ از ایران جزیره درست کردیم و فقط با حزب الله کار می‌کنیم!/ یک مدتی مسائل منطقه‌ را کم رنگ کنیم تا برجام پا بگیرد
حرف های من نظریات شهید مطهری است!/ از ایران جزیره درست کردیم و فقط با حزب الله کار می‌کنیم!/ یک مدتی مسائل منطقه‌ را کم رنگ کنیم تا برجام پا بگیرد

به گزارش افلاکمیون، علی مطهری، کاندیدای ردصلاحیت شده انتخابات مجلس که در این روزها مشغول مصاحبه های بعد از اعلام کاندیداتوری برای ریاست جمهوری است درباره احتمال تائید صلاحیتش گفته است: «من دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی بینم و به نظرم در آن زمان هم شورای نگهبان اشتباه کرد»!

مطهری همچنین ظریف را بهترین وزیر خارجه نامیده و گفته است: «این خیلی نقطه ضعف است که ارتباط خوبی با کشورهای اسلامی نداریم و خودمان جزیره ای درست کردیم و فقط با حزب الله و حماس کار می کنیم».

وی همچنین پیشنهاد داده است: «به نظرم برای مدتی ،مسائل منطقه ای را کمی کم رنگ تر کنیم تا برجام پا بگیرد و محکم شود».

جالب تر انجاست که مطهری درباره حرف هایش می گوید: «من واقعا حرف خودم را می زنم. یک جاهایی اصولگراها استقبال می کنند و یک جاهایی اصلاح طلب ها. من یک اصولی برای خودم دارم و حرف های خودم را می زنم و بیشتر هم همان نظریه های شهید مطهری است»!

مجموع اظهارات علی مطهری نشان می‌دهد که متاسفانه نه تنها از افکار شهید مطهری بلکه به طور کلی با مفاهیم قرآنی هم نسبت چندانی ندارد.

بخش هایی از اظهارات مطهری را در ادامه خواهید خواند:

*من واقعا حرف خودم را می زنم. یک جاهایی اصولگراها استقبال می کنند و یک جاهایی اصلاح طلب ها. من یک اصولی برای خودم دارم و حرف های خودم را می زنم و بیشتر هم همان نظریه های شهید مطهری است.

*بین کسانی که الان مطرح هستند هیچ کدام را برتر نمی دانم البته ممکن است کسانی سابقه اجرایی یا مدیریتی بیشتری داشته باشند اما در مجموع خودم اصلح هستم حالا اگر کسی هم در آینده بیاید و احساس کنم فلان شخص اصلح و برتر است باید کنار بکشیم.

*من دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی بینم و به نظرم در آن زمان هم شورای نگهبان اشتباه کرد. جلسه ای که با این ها داشتیم به درگیری و مجادله کشید چون من حرف های این ها را قبول نداشتم و در نهایت هم جلسه را ترک کردم و حتی گفتم حیف خون شهید مطهری که شما عضو حقوقدان شدید. به هر دلیلی بود آن ها هم من را رد صلاحیت کردند، بازهم واقعا دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی بینم.

*ممکن است در نهایت ببینیم وجود دو سه نفر همفکر باعث می شود یک نفر تندرو رای بیاورد که آن جا باید تدبیر شود. انسان نباید در هر شرایطی تا آخرین لحظه بماند، ممکن است جایی لازم باشد کسی کنار برود تا نتیجه بهتری بگیریم.

*برای وزارت خارجه بهتر از آقای ظریف را نداریم و هر کسی روی کار بیاید به نظرم باید از ایشان استفاده کند. درباره معاون اولی هم افرادی در ذهن من هستند اما فعلا نمی خواهم اسم بیاورم.

*ظریف به نظرم برای وزارت خارجه مناسب تر است در ریاست جمهوری فشارهای خارج از دولت وجود دارد و نیاز به افرادی هست که باید پوست کلفت تر باشند.

*در مجموع منهای ماجرای تلخ بنزین که فاجعه بود، معتقدم عملکرد دولت روحانی متوسط بوده است.

*معتقدم ترور سردار سلیمانی بعد از این بود که آمریکا احساس کرد نظام جمهوری اسلامی پایگاه مردمی خودش را از دست داده و جرئت پیدا کرد تا چنین جنایتی را انجام دهد.

*سیاست خارجی ما در ۷-۸ سال اخیر درباره کشورهای همسایه و عربی و اسلامی خوب نبوده و در حدی که باید باشد، نیست. ما باید این ها را به دوست خودمان تبدیل کنیم و نباید بترسانیم.

*این خیلی نقطه ضعف است که ارتباط خوبی با کشورهای اسلامی نداریم و خودمان جزیره ای درست کردیم و فقط با حزب ا… و حماس کار می کنیم.

*درباره برجام معتقدم که رفتن ترامپ و آمدن بایدن واقعا نعمتی بود و به نفع ماست و شخصا معتقدم بایدن مصمم است که به برجام برگردد اما موانع داخلی در کنگره دارد، فشار از طرف اسرائیل هم وجود دارد و مایل نیستند که برجام زنده شود. در داخل ایران هم عده ای نمی خواهند این اتفاق بیفتد و علامت هایی می دهند که این کار انجام نشود. همه این موانع باید از بین برود اما معتقدم بالاخره ظرف یکی دو ماه آینده به تدریج تحریم ها برداشته می شود و دو طرف به صورت گام به گام به سمت برجام حرکت می کنند.

*من برجام را مثبت می دانم و از ابتدا هم یک توافق درستی بوده و آثار خوبی برای کشور ما دارد. البته ما باید با تدبیر عمل کنیم. فعلا حساسیت این ها روی مسائل منطقه ای هست و به نظرم برای مدتی ،مسائل منطقه ای را کمی کم رنگ تر کنیم تا برجام پا بگیرد و محکم شود و بعدا دنبال آرمان خودمان برویم. ما که نمی توانیم از مسئله آزادی فلسطین بگذریم اما باید ببینیم از چه راهبردها و تاکتیک هایی وارد شویم.