تهران - افلاکیون:  مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو به تازگی اعلام کرد تولید واکسن برکت در زمینه تسهیل واردات واکسن کرونا موثر بوده است.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تولید واکسن برکت موجب تسهیل واردات واکسن کرونا شد
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تولید واکسن برکت موجب تسهیل واردات واکسن کرونا شد

سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو به تازگی اعلام کرد تولید واکسن برکت در زمینه تسهیل واردات واکسن کرونا موثر بوده است.

این مسئول سازمان غذا و دارو همچنین گفت درحال حاضر برخی از واکسن سازها نگران هستند که در صورت افزایش تولید واکسن ایرانی، ممکن است دیگر در بازار ایران جایگاهی نداشته باشند.

محمدی با ماندگار خواندن تولید واکسن برکت توسط ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: اگر واکسن برکت به تولید انبوه نمی رسید کشورهای خارجی به راحتی واکسنی در اختیار ما قرار نمی دادند.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش ناگهانی مصرف رمدسیویر در کشور افزود: کشورهای خارجی در ابتدای شیوع کرونا این دارو را به ما نمی فروختند اما امروز ۸ تولیدکننده ایرانی آن را تولید می کنند. حالا که این دارو در کشور تولید می شود مدعیان حقوق بشر اعلام می کنند که آمادگی دارند به ایران رمدسیویر صادر کنند. در مرداد ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار دز رمدسیویر در کشور مصرف شد درحالی که در گذشته ماهی ۱۷۰ هزار دز مصرف می شد اما توانایی خوب کشور در زمینه تولید دارو توانست نیاز کشور را برطرف کند.

انتهای پیام/