سرمربی تیم ملی کلمبیا پس از شکست ۶ بر یک تیمش مقابل اکوادور در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ با رسانه ها صحبت کرد.
توضیح کیروش از شکست تحقیر آمیز کلمبیا در برابر اکوادور
توضیح کیروش از شکست تحقیر آمیز کلمبیا در برابر اکوادور

به گزارش افلاکیون به نقل از EFE، تیم ملی فوتبال کلمبیا بامداد چهارشنبه در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ با نتیجه ۶ بر یک مغلوب اکوادور شد تا شکست تحقیر آمیزی را برابر میزبانش تجربه کند. کارلوس کی‌روش پس از بازی گفت: شکست خیلی سنگینی بود. این باخت خیلی به غرورمان ضربه زد. من مسئول چنین شکستی هستم. تیم تا پیش از دیدار برابر اروگوئه خوب کار کرده بود و انتظار دو شکست پیاپی را نداشتیم.‌

سرمربی تیم ملی کلمبیا افزود: باید قبول کنیم که اکوادور از ما بهتر بازی کرد و گلزنی کرد. ویژگی اصلی کلمبیا دفاع خوب است اما در این دو بازی گل های زیادی (۹ گل) دریافت کرد.

سرمربی پرتغالی در ادامه اظهار کرد: زمانی که تیمی همچون اکوادور چنین بردی را به دست می آورد باید به بازیکنانش به خاطر قدرتشان تبریک گفت. در مقابل، بازیکنان کلمبیا به دلیل دو نتیجه اخیر خیلی ناراحت هستند.

کی‌روش در پایان گفت: می دانم که بازیکنان تمرین و تلاش خواهند کرد و در تیم های باشگاهی شان بهتر خواهند شد تا بازی های انتخابی از سر گرفته شود. آن ها پس از چند ماه در مارس می خواهند با قدرت ظاهر شوند و امتیازات را به دست آورند.

کلمبیا در شروع انتخابی جام جهانی ونزوئلا را شکست داد و مقابل شیلی مساوی کرد. سپس با سه گل مغلوب اروگوئه شد تا سنگین ترین شکست خانگی “تریکولور” رقم بخورد. در نهایت این تیم در خانه اکوادور یکی از بدترین شکست های خود را در انتخابی جام جهانی تجربه کرد.