کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به بالا رفتن قیمت پروتئین های حیوانی مثل گوشت قرمز، مرغ، ماهی و ... گفت: حبوبات به عنوان منبعی برای پروتئین های گیاهی نسبت به پروتئین های حیوانی مقرون به صرفه تر هستند.
توصیه هایی برای تقویت سیستم ایمنی در برابر کرونا
توصیه هایی برای تقویت سیستم ایمنی در برابر کرونا

به گزارش افلاکیون، مرضیه خلیلی در خصوص نقش پروتئین ها در تقویت سیستم ایمنی بدن در شرایط کرونا گفت: پروتئین ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و به دو دسته حیوانی و گیاهی تقسیم می شوند. پروتئین های حیوانی از جمله انواع گوشت های قرمز، گوشت سفید، گوشت ماهی و ماکیان و تخم مرغ است.

وی در ادامه افزود: با توجه به بالا بودن قیمت پروتئین های حیوانی در کنار این نوع پروتئین ها، پروتئین های گیاهی وجود دارد که از نظر قیمت نسبت به پروتئین های حیوانی مقرون به صرفه هستند مانند حبوبات که در صورت ترکیب با غلات ارزش غذایی بالاتری پیدا می کنند.

وی تاکید کرد: از میان پروتئین های حیوانی تخم مرغ بهترین پروتئین است و استفاده از تخم مرغ برای تامین اسید آمینه های مورد نیاز بدن کافیست.

وی در ادامه گفت: در کنار پروتئین های حیوانی و گیاهی، مغزها به خصوص بادام درختی هم سرشار از پروتئین هستند توصیه می شود برای کودکانی که در سن رشد هستند حتماً از بادام درختی استفاده کنند.