سارقانی که برای فرار از چنگ پلیس، صحنه‌های وحشتناکی را به شیوه فیلم‌های هالیوودی در خیابان‌های مشهد رقم زدند، در حالی دستگیر شدند که خودروی پراید آن‌ها پس از تصادف با یک دستگاه پراید عبوری در هوا چرخید و به آهن‌پاره تبدیل شد.

افلاکیون– نیرو‌های گشت انتظامی پس از کیلومتر‌ها تعقیب و گریز شش گلوله به ماشین شلیک کردند و لاستیک‌های خودرو را در اطراف میدان فجر هدف قرار دادند. راننده جوان با متوقف‌شدن خودرو، پیاده پا به فرار گذاشت، اما افسر گشت در چند حرکت متهورانه پلیسی او را زمین‌گیر کرد و حلقه‌های قانون را بر دستانش گره زد.

«خراسان» در ادامه نوشت: اولین حادثه وحشت‌آفرین در ساعت ۳ بامداد شب پنجشنبه گذشته زمانی رخ داد که نیرو‌های ورزیده گشت نامحسوس کلانتری سناباد مشهد، خودروی پرایدی را مشاهده کردند که با چراغ خاموش در خیابان آبکوه و در جهت خلاف تردد خودرو‌ها حرکت می‌کرد. بررسی‌های نامحسوس پلیس در میان رگبار باران نشان داد که دو شماره از پلاک انتظامی خودرو نیز با گِل پوشانده شده است؛ بنابراین افسر گشت به راننده جوان دستور «ایست» داد، اما راننده که متوجه نیرو‌های انتظامی شده بود پدال گاز را به سمت بولوار کلاهدوز و ابوطالب فشرد و در همان جهت خلاف حرکت خودرو‌ها فرار کرد.

تعقیب و گریز پلیس با اخطار‌های قانونی و شلیک تیر هوایی در حالی به سمت بولوار راه‌آهن کشید که راننده، باتری و یک دستگاه کامپیوتر خودرو را هنگام فرار بیرون انداخت و همچنان با سرعت وحشتناک به طرف بولوار هدایت گریخت و سپس وارد بزرگراه فجر شد.

دیگر چاره‌ای نبود به همین دلیل نیرو‌های گشت انتظامی پس از کیلومتر‌ها تعقیب و گریز شش گلوله شلیک کردند و لاستیک‌های خودرو را در اطراف میدان فجر هدف قرار دادند. راننده جوان با متوقف‌شدن خودرو، پیاده پا به فرار گذاشت، اما افسر گشت در چند حرکت متهورانه پلیسی او را زمین‌گیر کرد و حلقه‌های قانون را بر دستانش گره زد.

این سارق جوان که به ۶۰ فقره سرقت از داخل خودرو‌ها اعتراف کرده است، مدعی شد که خودرو به یکی از بستگانش تعلق دارد و او به بهانه مسافرکشی به سرقت باتری و کامپیوتر از خودرو‌های پراید و وانت‌پیکان می‌پرداخته است.

تحقیقات بیشتر در این‌باره با صدور دستورات ویژه قضایی ادامه دارد.

نجات دزدان از تصادف دلخراش

هنوز ۱۵ ساعت از ماجرای سارق قطعات خودرو‌ها نگذشته بود که افسران تیزبین گشت‌های نامحسوس کلانتری سناباد که از مدت‌ها قبل با دستورات ویژه سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) تلاش گسترده‌ای را برای مبارزه قاطعانه با دزدان اموال مردم آغاز کرده‌اند، به یک خودروی پراید اطلسی‌رنگ در خیابان صاحب‌الزمان (عج) مشکوک شدند که به صورت چراغ خاموش به سمت خیابان دانشگاه حرکت می‌کرد.

استعلام شماره انتظامی از مرکز فرماندهی بیانگر آن بود که نه تنها شماره پلاک مذکور دستور توقیف قضایی دارد بلکه شماره یادشده مربوط به یک دستگاه پراید سفیدرنگ است. به همین دلیل افسر گشت انتظامی به راننده و سرنشین پراید دستور توقف داد، اما راننده ناگهان به صورت دلهره‌آوری بر سرعت خودرو افزود و با حرکات نمایشی در جهت خلاف حرکت خودرو‌ها فرار کرد.

تعقیب و گریز شبانه پلیس و سارقان به سوی چهارراه مقدم در بولوار طبرسی کشید و به زیرگذر حرم مطهر رسید. در حالی که راننده، مسیر ده‌ها کیلومتری را به طرز وحشتناکی از میان خودرو‌ها و در جهت خلاف حرکت آن‌ها طی می‌کرد و صدای هولناک کشیده‌شدن لاستیک‌ها بر آسفالت زیرگذر می‌پیچید، آن‌ها از طرف میدان بسیج به سوی خیابان فدائیان اسلام گریختند و سپس وارد بزرگراه شدند.

این تعقیب و گریز طولانی به محل خاک‌برداری‌های عمرانی رسید و گل و لای باعث کندی حرکت خودروی پلیس شد، اما سارقان به طرف بولوار فرودگاه فرار کردند و ناگهان با سرعتی سرسام‌آور با یک دستگاه پراید سفیدرنگ روبه‌رو شدند که در مسیر خودش در حال حرکت بود. در یک لحظه صحنه دلخراشی رقم خورد و پراید سارقان پس از برخورد هولناک با پراید سفیدرنگ به هوا بلند شد و همچون صحنه فیلم‌های واقعی هالیوودی بر زمین غلتید به طوری که به آهن‌پاره تبدیل شد.

افسر کارآزموده گشت انتظامی کلانتری سناباد بی‌درنگ با نیرو‌های امدادی تماس گرفت و به این ترتیب دو متهم به سرقت که به طرز معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافته بودند به بیمارستان امدادی مشهد انتقال یافتند و تحت درمان قرار گرفتند.

در بازرسی از داخل خودرو مقادیری لوازم سرقتی در حالی کشف شد که یکی از مال‌باختگان پس از مراجعه به کلانتری، تیشرت قرمز رنگ خود را بر تن سارق شناسایی کرد و بقیه اموال به‌سرقت‌رفته خود را نیز در کلانتری یافت.

بنا بر این گزارش، تحقیقات ویژه از سارقان دستگیرشده با نظارت مستقیم سرگرد جواد بیگی (رئیس کلانتری سناباد) در حالی ادامه دارد که نیرو‌های گشت و تجسس کلانتری عملیات‌های گسترده‌ای را برای مبارزه قاطعانه با سارقان در حوزه استحفاظی آغاز کرده و منطقه را به طور شبانه‌روزی به قرق خود درآورده‌اند.

از سوی دیگر نیز با دستورات خاص و محرمانه‌ای که از سوی قاضی غلامی (دادیار شعبه ۷۷۲ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) صادر شده است، نیرو‌های تجسس به بازرسی از مخفیگاه و پاتوق‌های سارقان دستگیرشده پرداخته‌اند تا ابعاد دیگری از ماجرای سرقت‌های آن‌ها فاش شود.