تصاویر بی‌نظیری که فقط در راهپیمایی اربعین دیده می‌شود
تصاویر بی‌نظیری که فقط در راهپیمایی اربعین دیده می‌شود
راهپیمایی بزرگ اربعین که مقصد نهایی آن کربلا است، تصاویر بی‌نظیری ایجاد کرده که تنها در همین مسیر می‌توان شاهد آن بود.

به گزارش افلاکیون ، در حالی که تنها ۵ روز دیگر تا روز اربعین  امام حسین علیه‌السلام باقی مانده است، شهروندان عراقی همچنان با تمام امکانات و بضاعت خود در حال خدمت گذاری به زائران هستند.

برخی از شهروندان عراقی حتی با وجود معلولیت، در راه خدمتگذاری به زائران امام حسین علیه‌السلام از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

اهل سنت عراق نیز همانند سال‌های قبل، در مسیر راهپیمایی اربعین به خدمتگذاری به زائران می‌پردازند.

«علی شبر» سخنگوی آستان مقدس امام حسین علیه السلام، روز یکشنبه پیش‌بینی کرد که مراسم اربعین امسال، بزرگترین مراسم در طول تاریخ عراق باشد.

 وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت که اوج مراسم اربعین از امروز آغاز شده به طوری که شمار زیادی از زائران به همراه  خیل عظیمی از زائران با پای پیاده و شمار زیادی از زائران کشورهای دیگر وارد [کربلاء] شده‌اند.

این در حالی است که پنجشنبه پیش، «احمد وحیدی» وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه او وارد عراق شد و با شماری از مقامات سیاسی و ارشد این کشور از جمله شخص «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از دفتر الکاظمی گزارش داد، در این دیدار، روابط دوجانبه بین دو کشور همسایه، راه‌های تقویت همکاری دوجانبه و حمایت از هماهنگی مشترک در زمینه‌هایی بررسی شد که به سود ملتهای ایران و عراق است.

در این نشست همچنین تلاشهای الکاظمی برای مهار بحران سیاسی کنونی عراق از طریق ابتکار عمل «گفت‌وگوی ملی» بررسی شد تا راهکارهایی پیدا شود که ثبات و امنیت عراق را تضمین کند.

در این دیدار تلاشهای طرف عراقی در زمینه تسهیل ورود زائران ایرانی اربعین، سازماندهی، اقامت و حمایت از آنها بررسی شد.

منبع : فارس