آمریکا به عدم حضور احتمالی ورزشکارانش در المپیک توکیو به دلیل ترس از ابتلا به ویروس کرونا و همچنین تحریم المپیک زمستانی چین واکنش نشان داد.
تحریم المپیک تحقق پیدا می‌کند؟
تحریم المپیک تحقق پیدا می‌کند؟

به گزارش افلاکیون، سوسانه لیون، رئیس کمیته ملی المپیک آمریکا در واکنش به تصمیم احتمالی دولت ژاپن برای عدم اجازه حضور تماشاگران خارجی در المپیک توکیو گفت: خبرهایی را در این مورد خواندیم اما نگرانی اصلی‌‌مان سلامتی ورزشکاران و شرکت‌‌کنندگان در المپیک توکیو است. آماده‌ایم تا تمامی مراقبت‌های لازم را برای حضور ورزشکاران آمریکایی در المپیک توکیو انجام دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که شاید برخی ورزشکاران آمریکایی از ترس ابتلا به ویروس کرونا حاضر به شرکت در المپیک توکیو نباشند، اظهار داشت: اولویت ما سلامتی آنهاست. اطمینان داریم که در توکیو محیطی امن ایجاد خواهد شد. ما هم باید اقدام‌هایی انجام دهیم اما دولت ژاپن تعهد کاملی برای این کار داده است.

رئیس کمیته ملی المپیک آمریکا در مورد نامه یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه برای تحریم المپیک زمستانی پکن به دلیل نقض حقوق بشر در چین عنوان کرد: خیلی‌ها نگران وضعیت حقوق بشر در چین هستند و ما هم آن را دست کم نمی‌گیریم. برخی‌ها هم خواهان تحریم المپیک پکن شدند. یک بار دیگر تاکید می‌کنم از ایده تحریم رقابت‌های المپیک حمایت نخواهیم کرد. چنین تحریم‌هایی در دهه‌های گذشته مفید نبودند. تحریم فقط به ورزشکارانی که زندگی خود را وقف موفقیت در المپیک کردند آسیب می‌رساند.