آیت‌الله العظمی نوری همدانی در پیامی، راهپیمایی اربعین را حفظ شعائر الهی برشمرد و از ستاد اربعین، وزارت کشور و همه نهاد‌های مردمی که در این مسیر تلاش کرده‌اند، تشکر کرد.

به گزارش افلاکیون ، آیت الله نوری همدانی در پیامی، راهپیمایی اربعین را حفظ شعائر الهی برشمرد و از ستاد اربعین، وزارت کشور و همه نهادهای مردمی که در این مسیر تلاش کرده‌اند، تشکر کرد.

 متن پیام به شرح ذیل است:

یکی از جریانات مهم و تاریخی که عظمت فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را به نمایش می‌گذارد موضوع اربعین است و این جریان بعنوان یک شعائر الله مطرح است «لَا تُحِلُّوا شَعَائِرَ اللَّهِ» و این زائران که توفیق درک اربعین و پیاده روی را دارند و توفیق زیارت پیدا می‌کنند مهم‌ترین عملشان حفظ شعائر الله است و این روز یادآور عاشورا و همچنین زنده نگهداشتن حرکت عظیم سیدالشهداء علیه السلام است. اربعین یادآور حرکت ظلم ستیزی و عدالت خواهی  است، اربعین تجلی عشق و محبت و نشان یک حرکت و جهاد فکری است.

براین اساس عده‌ای در تلاش کمرنگ کردن این جریان عظیم هستند. زیارت امام حسین ع  با پای پیاده یکی از مهم‌ترین عبادات است که دارای ثواب و ارزش خاصی است «مَنْ أَتَى قَبْرَ الْحُسَیْنِ مَاشِیاً کَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِکُلِّ خُطْوَهٍ أَلْفَ حَسَنَهٍ وَ مَحَا عَنْهُ أَلْفَ سَیِّئَهٍ وَ رَفَعَ لَهُ أَلْفَ دَرَجَهٍ» کامل الزیاره، باب ۴۹، حدیث۴.

این ایام دلباختگان حضرت سیدالشهداء علیه السلام بعد از سه سال دوران کرونا  با حضور پر رنگ به این زیارت پرداختند و با وجود گرمای شدید هوا و گاهی کمبود امکانات، اما با عشق و علاقه زیارت اربعین را انجام دادند و خواهند داد، اگر چه مایل بودم که این توفیق برایم حاصل می‌شد که جزو زائران باشم، اما این توفیق حاصل نگردید، ولی از باب وظیفه ضمن طلب دعا برای عزیزان، از همه کسانی که در این مدت برای این زائران خدمت کردند خصوصاً اهالی مناطق مرزی ایران و همچنین مردم عزیز و مهمان نواز عراق که همه امکانات خود را در این راه بسیج  کردند و همچنین مسئولانی که تلاش نمودند؛ از جمله ستاد اربعین، وزارت کشور و همه نهاد‌های مردمی تشکر می‌کنم. توفیقات همگان را از خداوند متعال خواهانم.

منبع :فارس