رکورددار نامزدهای اسکار این مراسم فیلم مانک ساخته دیوید فینچر با نامزدی در ۱۰ بخش اسکار است.
برندگان اسکار ۲۰۲۱ مشخص شدند
برندگان اسکار ۲۰۲۱ مشخص شدند

به گزارش افلاکیون، ویروس کرونا تاثیرات زیادی را روی صنعت سینما از جمله جوایز اسکار گذاشت و علاوه بر تغییرات در بخش قوانین، برگزاری اسکار ۲۰۲۱ حدود دو ماه به عقب افتاد. اما بالاخره امروز یکی از طولانی‌ترین مراسم اهدای جوایز سینمایی سال برگزار شد.یکی از مهمترین تغییراتی که امسال در اسکار اعمال شد، برگزاری مراسم در دو سالن و همینطور ترکیب دو بخش ترکیب و تدوین صدا با یکدیگر بود که باعث کمتر شدن  تعداد شاخه‌های جوایز آکادمی  شد.

مراسم اسکار ۹۳ به صورت  فیزیکی اما در چند نقطه برگزار شد.

محل برگزاری اصلی این مراسم در سالن دالبی تئاتر و «یونیون استیشن» لس آنجلس بود و از شبکه ABC نیز به صورت مستقیم پخش شد. حاضرین در مراسم اسکار باید قبل از این تست کویید-۱۹ داده باشند.

رکورددار نامزدهای اسکار این مراسم فیلم مانک ساخته دیوید فینچر با نامزدی در ۱۰ بخش اسکار است.

در ادامه فهرست برندگان اسکار ۲۰۲۱ اعلام می‌شود.

بهترین فیلمنامه اورجینال:
“امرالد فنل” برای فیلم نوید زن جوان/ Promising Young Woman
بهترین فیلمنامه اقتباسی:
“کریستوفر همپتون” و “فلوریان زلر” برای فیلم پدر/ The Father
بهترین فیلم خارجی زبان:
یک دور دیگر/ “Another Round” محصول کشور دانمارک
بهترین بازیگر نقش اول مرد :
آنتونی هاپکینز برای فیلم پدر/FATHER
بهترین بازیگر نقش اول زن:
فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم سرزمین آوارگان/NOMADLAND
بهترین مکمل مرد:
“دنیل کالیوا ” برای یهودا و مسیح سیاه/ Judas and the black massiah
بهترین گریم:
بلک باتم مارینی/Ma Rainey’s Black Bottom
بهترین طراحی لباس:
بلک باتم مارینی/Ma Rainey’s Black Bottom
بهترین کارگردانی:
“کلویی ژائو” برای سرزمین آوارگان/Nomadland
بهترین گریم:
بلک باتم مارینی/Ma Rainey’s Black Bottom
بهترین طراحی لباس:
بلک باتم مارینی/Ma Rainey’s Black Bottom
بهترین کارگردانی:
“کلویی ژائو” برای سرزمین آوارگان/Nomadland
بهترین فیلم کوتاه:
“Two Distant Strangers
بهترین انیمیشن کوتاه:
اگر هر اتفاقی بیفتد، من شما را دوست دارم/ “If Anything Happens I Love You”
بهترین انیمیشن:
روح/ “Soul
بهترین مستند کوتاه:
“Colette
بهترین صداگذاری:
صدای متال/ “Sound of Metal
بهترین مستند:
معلم من اختاپوس/ “My Octopus Teacher”
بهترین جلوه‌های ویژه:
تنت/TENET
جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
یون-یو جونگ برای فیلم میناری/MINARI
بهترین طراحی صحنه:
مانک/MANK
بهترین فیلم‌برداری:
مانک/MANK
بهترین تدوین:
صدای متال/SOUND OF METAL
بهترین موسیقی متن:
روح/SOUL
بهترین ترانه:
“Fight For You” برای فیلم یهودا و مسیح سیاه/ Judas and the Black Messiah
بهترین  فیلم:
سرزمین آوارگان/ Nomadland