برد آلومینیوم قبل از دربی/ خط و نشان استقلال برای پرسپولیس
برد آلومینیوم قبل از دربی/ خط و نشان استقلال برای پرسپولیس
دیدار استقلال و آلومینیوم اراک در هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر با پیروزی ۲ بر صفر شاگردان محمود فکری به پایان رسید

به گزارش افلاکیون، در جریان هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، دو تیم استقلال و آلومینیوم اراک به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با پیروزی دو گله آبی‌پوشان به پایان رسید.

گل‌های این بازی را ارسلان مطهری در دقیقه ۳۷ و مهدی قایدی در دقیقه ۷۳ به ثمر رساندند.

با این نتیجه استقلال با ۱۸ امتیاز با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به صنعت نفت آبادان در صدر جدول رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باقی ماند و آلومینیوم اراک با ۱۰ امتیاز در رده یازدهم جدول باقی ماند.

نیمه اول

بازی در اوایل نیمه اول، با برتری نسبی استقلال همراه بود و آبی‌پوشان توپ و میدان را در اختیار داشتند و سعی کردند فرصت‌هایی روی دروازه حریف ایجاد کنند اما تلاش شاگردان محمود فکری در ابتدای بازی راه به جایی نبرد.

اولین موقعیت جدی بازی در دقیقه ۹ رقم خورد و ارسلان مطهری روی اشتباه بازیکن آلومینیوم اراک صاحب موقعیت شد و به محوطه جریمه حریف نفوذ کرد اما شوت این بازیکن را حسین پورحمیدی به راحتی گرفت.

در ادامه، بازی بیش‌تر در میانه میدان در جریان بود و استقلال سعی داشت دروازه آلومینیوم را تهدید کند. محمد دانشگر روی یک حرکت فردی به محوطه جریمه حریف رسید اما شوت این بازیکن راه به جایی نبرد تا بازی با تساوی بدون گل ادامه پیدا کند.

آلومینیوم در دقیقه ۲۶ فرصت بسیار خطرناک در محوطه جریمه استقلال ایجاد کرد و مهدی پاکدل با حضور در محوطه جریمه حریف، صاحب موقعیت خطرناکی شد اما ضربه این بازیکن را رشید مظاهری توانست مهار کند.

آلومینیوم بازهم روی یک ضد حمله در دقیقه ۲۸ وارد نیمه زمین استقلال شد و حامد پاکدل روی یک موقعیت دو در مقابل دو، شوتی روانه دروازه استقلال کرد که این شوت را بازهم مظاهری دفع کرد.

استقلال در دقیقه ۳۶ نیز صاحب یک موقعیت خوب شد و فرشید اسماعیلی با حضور در محوطه جریمه حریف از سانتر ارسالی استفاده کرد اما ضربه او با اختلافی کم از کنار دروازه آلومینیوم به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد استقلال به گل رسید. ارسلان مطهری با حضور در محوطه جریمه آلومینیوم صاحب موقعیت خوب شد و این بازیکن با یک شوت دیدنی موفق شد دروازه شاگردان رسول خطیبی را باز کند تا استقلال یک بر صفر در این بازی پیش بیفتد.

استقلال در ادامه سعی داشت بازی را مدیریت کند و در پایان تلاش آلومینیوم برای جبران گل اولی ثمری نداشت تا نیمه اول با برتری یک گله آبی‌پوشان پایتخت به پایان برسد.

نیمه دوم

نیمه دوم با موقعیت نصفه و نیمه آلومینیوم اراک آغاز شد و جابر انصاری با حضور در نیمه زمین استقلال، شوتی را از پشت محوطه جریمه حریف، روانه دروازه استقلال کرد که رشید مظاهری این توپ را به راحتی دریافت کرد.

در ادامه بازیکنان استقلال و آلومینیوم سعی داشتند فرصت‌هایی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند اما موقعیت‌های نصفه و نیمه دو تیم نتوانستند تغییری در روند بازی ایجاد کنند و بازی با همان یک گلی که استقلال در نیمه اول به ثمر رسانده بود، پیش رفت.

آبی‌ها در دقیقه ۵۷ روی حرکت انفرادی مهدی قایدی به محوطه جریمه آلومینیوم رسیدند و این بازیکن توپ را به وریا غفوری داد اما شوت این بازیکن را مدافعان آلومینیوم دفع کردند و توپ را به کرنر فرستادند.

استقلال در دقیقه ۶۰ نیز صاحب یک موقعیت خطرناک دیگر شد. مهدی قایدی بار دیگر با نفوذ خود به محوطه جریمه حریف توپ را در اختیار گرفت اما شوت این بازیکن راه به جایی نبرد و به بیرون رفت.

شاگردان محمود فکری در دقیقه ۶۳ روی یک ضد حمله توپ را در اختیار گرفتند اما شوت فرشید اسماعیلی در پشت محوطه جریمه آلومینیوم را حسین‌ پورحمیدی مهار کرد.

شاگردان خطیبی با حملات خود سعی داشتند راهی برای گشودن قفل دروازه استقلال داشته باشند اما دفاع استقلال این اجازه را نداد تا آلومینیوم به گل برسد.

آبی‌پوشان پایتخت در دقیقه ۷۳ به گل دوم رسید. مهدی قایدی روی پاس شیخ دیاباته صاحب موقعیت شد و با نفوذ به محوطه جریمه حریف، شوتی روانه دروازه آلومینیوم کرد و استقلال را به گل دوم رساند.

با ورود شیخ دیاباته، استقلال فضای هجومی‌تری به خود گرفت و این بازیکن در دقیقه ۷۸ فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه‌های پشت‌سر هم بازیکنان استقلال راه به جایی نبرد و بازی با برتری ۲ بر صفر استقلال ادامه پیدا کرد.

آبی‌ها در ادامه سعی داشتند مدیریت روی بازی داشته باشند و از دو گل خود محافظت کنند و آلومینیوم نیز در دقایق پایانی به نیمه زمین استقلال هجوم برد اما نتوانست کاری از پیش ببرد.

در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل بیشتر در این بازی ثمری نداشت تا در نهایت استقلال با ۲ گل آلومینیوم اراک را شکست دهد و سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کند.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد دانشگر، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، احمد موسوی (دقیقه ۷۰- شیخ دیاباته، مسعود ریگی (دقیقه ۸۲- فرشید باقری)، مهدی مهدی‌پور (دقیقه ۸۲- داریوش شجاعیان)، فرشید اسماعیلی (دقیقه ۶۶- آرش رضاوند)، وریا غفوری، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

ترکیب آلومینیوم اراک:‌ حسین پورحمیدی، رامتین سلیمانزاده (دقیقه ۴۶- عزیز معبودی)، سید مهدی حسینی، مصطفی احمدی (دقیقه ۶۹- امید سینک)، محمد علی نژاد (دقیقه ۴۳- جابر انصاری)، شاهین توکلی، پوریا آریاکیا، امیرمحمد هوشمند، اسماعیل شریفات، حامد پاکدل، سعید باقرپسند (دقیقه ۸۰- میثم آقایی)