رسانه ها و مطبوعات خارجی اظهارات امروز رئیس‌جمهور کشورمان درباره ترور دانشمند برجسته ایران را مورد توجه قرار دادند.
بازتاب سخنان روحانی درباره ترور شهید فخری نژاد در رسانه های جهان
بازتاب سخنان روحانی درباره ترور شهید فخری نژاد در رسانه های جهان

به گزارش افلاکیون، سخنان امروز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در پی ترور روز گذشته محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته کشورمان بازتاب گسترده ای در رسانه ها و مطبوعات خارجی داشت.
خبرگزاری دویچه وله با تیتر «ایران وعده تلافی می دهد، مزدوران اسرائیلی را مقصر ترور می‌داند» به سخنان امروز روحانی پرداخته و به نقل از او نوشت: ترور شهید فخری زاده نشان دهنده ناامیدی دشمن ما و عمق نفرت آن ها است. شهادت او [روند دست‌یابی به] دستاوردهایمان را کند نخواهد کرد.
دویچه وله همچنین به بخشی دیگر از اظهارات روحانی پرداخته و به نقل از او نوشت: اسرائیل با ترور این دانشمند هدف ایجاد آشفتگی را دارد و ایران در زمان مناسب تلافی خواهد کرد.
علاوه بر این، خبرگزاری آناتولی با تیتر «رئیس‌جمهور ایران اسرائیل را به کشتن دانشمند متهم می کند» و به نقل از رئیس جمهور کشورمان درباره این حادثه تروریستی نوشت که این «رخداد مهیب تروریستی» ناشی از «ناتوانی دشمنان ایران» در زمینه متوقف کردن پیش رفت و توسعه علمی آن است.
روزنامه دیلی اکسپرس نیز نوشت: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران با مقصر دانستن اسرائیل در ترور آشکار محسن فخری زاده دانشمند هسته ای، گفت که کشورش این حادثه را تلافی خواهد کرد.
همچنین شبکه سی. ان. بی. سی با تیتر «رئیس‌جمهور ایران اسرائیل را مقصر کشتن دانشمند هسته ای دانسته و وعده واکنش در زمان مناسب را داد» به سخنان امروز روحانی در این باره پرداخته و به نقل از او نوشت: مردم ما باهوش تر از این هستند که در دام رژیم صهیونیستی بیافتند. ایران حتما در زمان مناسب به شهادت دانشمندمان پاسخ خواهد داد.
شبکه بلومبرگ نیز درباره سخنرانی امروز روحانی نوشت: رئیس‌جمهور ایران گفت که این کشور «در زمان مناسب» به کشته شدن دانشمند ارشد هسته ای اش پاسخ خواهد داد و اسرائیل را در موقعیت چشمگیر افزایش تنش ها در خلیج فارس به «اقدامی تروریستی» متهم کرد.

همچنین روزنامه های واشنگتن پست و ینی شفق و خبرگزاری سوییس اینفو در میان بسیاری دیگر از منابع خبری خارجی بودند که به اظهارات امروز روحانی پرداختند.