پسران باواریایی برای نهمین دوره پیاپی عنوان قهرمانی بوندسلیگا را کسب کنند تا هم چنان در سرزمین ژرمن‌ها بی‌رقیب باشند.
این باواریایی‌های دست‌نیافتنی سرزمین ژرمن
این باواریایی‌های دست‌نیافتنی سرزمین ژرمن

تیم فوتبال بایرن‌مونیخ  برای سی‌ویکمین‌بار قهرمان رقابت‌های فوتبال آلمان (بوندسلیگا) شد؛ این قهرمانی نهمین قهرمانی پیاپی این تیم نیز به حساب می آید.

مونیخی ها ۱۰ نایب قهرمانی هم در کارنامه دارند اما فاصله قرمزپوشان با تیم دوم به قدری زیاد است که باید گفت آن‌ها سال‌های سال بی‌رقیب خواهند ماند. دورتموند و مونشن‌گلادباخ بعد از بایرن‌مونیخ بهترین عملکرد را داشتند اما هرکدام فقط ۵ بار قهرمان شدند و اگر تعداد قهرمانی های این دو را جمع کرد با ارفاق به یک سوم افتخارات شاگردان فلیک می رسد!

بایرن مونیخ علاوه بر ۳۱ قهرمانی بوندسلیگا، ۲۰ قهرمانی دی اف بی پوکال، ۸ قهرمانی سوپرکاپ آلمان، ۶ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی یوفا کاپ، دو قهرمانی سوپرکاپ و دو قهرمانی جام جهانی باشگاه ها را در اختیار دارد.

 

این باواریایی‌های دست‌نیافتنی سرزمین ژرمن

۹ قهرمانی پیاپی بایرن مونیخ در بوندسلیگا

(۲۰۱۲-۱۳) بایرن مونیخ در این فصل اولین قهرمانی اش را برای برجا گذاشتن رکورد ۹ قهرمانی پیاپی کسب کرد؛ در این فصل بازهم دورتموند رقیب قرمزها بود اما آن ها توانستند با ۹۱ امتیاز قهرمان شوند.

(۲۰۱۳-۱۴) در این فصل مونیخی ها با ۱۹ امتیاز بالاتر از دورتموند و ۹۰ امتیاز قهرمان شدند. در این فصل لواندوفسکی که پیراهن دورتموند را برتن داشت اجازه آقای گلی را به مانژو نداد.

(۲۰۱۴-۱۵) در این فصل لواندوفسکی و روبن ستاره های بایرن مونیخ بودند و آن ها توانستند بالاتر از ولفسبورگ با ۷۹ امتیاز قهرمان شود.

این باواریایی‌های دست‌نیافتنی سرزمین ژرمن

(۲۰۱۵-۱۶) شاگردان گواردیولا در این فصل با ۸۸ امتیاز بالاتر از دورتموند به عنوان قهرمانی رسیدند و لواندوفسکی با ۳۰ گل، آقای گل شد.

(۲۰۱۶-۱۷) کارلو آنچلوتی در این فصل همراه  بایرن مونی با ۲۵ برد، ۷ تساوی و ۲ باخت و کسب ۸۲ امتیاز قهرمان شد.

این باواریایی‌های دست‌نیافتنی سرزمین ژرمن

(۲۰۱۷-۱۸) در این فصل هم بایرن مونیخ  با قاطعیت قهرمان شد. آنها ۸۴ امتیاز گرفتند و ۶۴ گل هم زدند. لام در این فصل اعلام بازنشستگی کرد.

(۲۰۱۸-۱۹) در بازگشت یوپ هانکس به مونیخ او عملکرد خوبی نداشت و نیکو کواچ سرمربی این تیم شد. کواچ هم توانست روند قهرمانی های این تیم را ادامه بدهد.

این باواریایی‌های دست‌نیافتنی سرزمین ژرمن

(۲۰۱۹-۲۰) بایرن مونیخ فصل را با نیکو کواچ اما او به سرنوشت هانکس دچار شد اما هانس دیتر فلیک جانشین او شد. شاگردان فلیک در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت ها قهرمانی خود را مسجل کردند.

(۲۰۲۰-۲۱) هانسی فلیک بعد از چند قهرمانی درخشان با مونیخی ها در پایان این فصل از جمع قرمزپوشان جدا می شود اما او با جام می رود چرا که فلیک توانست برای نهمین بار پیاپی جام قهرمانی بوندسلیگا را به دستان یک مونیخی بسپارد. البته این قهرمانی به دست دشمن به دست آمد جایی که دورتموند با پیروزی مقابل لایپزیش باعث قهرمانی بایرن مونیخ شد.

این باواریایی‌های دست‌نیافتنی سرزمین ژرمن