فعال سیاسی اصلاح طلب درباره انتخابات ۱۴۰۰ توضیحاتی ارائه داد.
اگر آیت الله رئیسی بیاید اصلاح‌طلبان شانسی ندارند
اگر آیت الله رئیسی بیاید اصلاح‌طلبان شانسی ندارند

به گزارش افلاکیون،‌ محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فهرست ۱۴ نفره منتشر شده گزینه‌های اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: کار اصلاح طلبان در این دوره از انتخابات بسیار سخت است و برخی از این اسامی درون فهرست هم احتمالا تایید صلاحیت نخواهند شد.

او ادامه داد: برای مثال با این حواشی جدید پیش آمده به احتمال زیاد حضورشان در انتخابات منتفی است و دیگران هم برخی‌هایشان هرگز امکان تایید صلاحیتشان نیست و افرادی هم که امکان تایید صلاحیت دارند نظیر آقای جهانگیری، شریعتمداری و عارف باید دید که سبد رایی خواهند داشت یا نه. البته این موضوع به وضعیت اردوگاه اصولگرایان هم بستگی دارد. معتقدم که اگر آیت الله رئیسی وارد انتخابات شود هیچ کدام از این افراد شانس رای ندارند، اما اگر حضور نیابد افرادی نظیر شریعتمداری به سبب پایگاه رایی که در جامعه کارگری دارند شاید قدرت هم آوردی مردم را داشته باشند.

وکیلی درباره نامزد نهایی و دقیقه نودی حزب کارگزاران سازندگی گفت: در حال حاضر نمی‌توان پیش بینی کرد، ولی همیشه بحث‌هایی بوده که ممکن است که یک گزینه ائتلافی روی کار بیاید، اما اگر آیت الله رئیسی وارد انتخابات شود هرگز امثال علی لاریجانی وارد انتخابات نخواهند شد.

نماینده اصلاح طلب مجلس دهم درباره ورود مصطفی تاج زاده به عرصه انتخابات ریاست جمهوری هم بیان کرد: من قبلا هم گفتم که اعلام ورود تاج زاده بیش از اینکه آورده‌ای برای اصلاح طلبان داشته باشد برای خودش داشته، او می‌خواهد با این اعلام نامزدی یک مرز بندی با جریان برانداز داشته باشد؛ زیرا با مواضع اخیر او این شائبه وجود داشت که او در زمره براندازان قرار دارد، ولی وقتی اعلام نامزدی می‌کند یعنی قانون اساسی را قبول داشته و با براندازان زاویه دارد؛ او می‌داند که ممکن است رد صلاحیت شود، اما ممکن است در ایجاد مشارکت نقش داشته باشد.