انتخابات آمریکا در سرنوشت کشور ما تاثیر مستقیم ندارد
انتخابات آمریکا در سرنوشت کشور ما تاثیر مستقیم ندارد
رامین مهمان پرست: متأسفانه بخشی از مردم در داخل کشور اعتقادشان این است که انتخاباتی که در ایالت متحده آمریکا می‌افتد و جریانات سیاسی که روی کار می‌آید، می‌تواند با سرنوشت کشور ما مستقیماً ارتباط داشته باشد.

به گزارش افلاکیون، رامین مهمان پرست سخنگوی اسبق وزارت خارجه گفت: متأسفانه بخشی از مردم در داخل کشور اعتقادشان این است که انتخاباتی که در ایالت متحده آمریکا می‌افتد و جریانات سیاسی که روی کار می‌آید، می‌تواند با سرنوشت کشور ما مستقیماً ارتباط داشته باشد و، چون این تحریم را دارند برایشان خیلی اهمیت دارد که چه حزبی یا چه فردی رئیس‌جمهور شود؟ چون رقابت‌هایی که جمهوری‌خواه و دموکرات دارند همیشه یکی از موضوعات اصلی آنها، نوع برخوردی است که با کشور ما خواهند داشت.

به نوشته صدای ایران، وی افزود: آنچه از نظر من اشتباه است این است که ما فکر کنیم سیاست‌های اصولی و راهبردی مسئولین ایالت متحده آمریکا در رابطه با جمهوری اسلامی ایران با هم دیگر تفاوت دارد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: من فکر نمی‌کنم که فرق اساسی بین جریانات جمهوری‌خواه و دموکرات نسبت به کشور ما وجود داشته باشد و این‌ها با اساس نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل جدی دارند، منافعشان را به خطر انداخته، به راحتی هرکاری را نمی‌توانند انجام دهند.

مهمان پرست افزود: افکار عمومی با فعالیت‌های کشور ما می‌تواند نسبت به نوع سیاست‌ها و اهدافی که آن‌ها دنبال می‌کنند، روشن‌تر شود بنابراین در سیاست‌های اصولی آن‌ها چنین نظام مستقلی بخواهد مطرح شود، نمی‌پسندند، ولی در تاکتیک‌ها متفاوت عمل می‌کند شاید تفاوت تاکتیک‌ها باعث شده بعضی‌ها فکر کنند یک جریانی به ما نزدیکتر است و واقعاً می‌خواهند کمک کنند.

وی افزود: ما سخت‌ترین فشار‌ها را برای تحریم در زمان دموکرات‌ها داشتیم و بیشترین انسجام برای تنگ‌تر کردن حلقه تحریم را در دولت آقای اوباما داشتیم، بنابراین این تصور اشتباه است ما باید ببینیم اصل مذاکره با آمریکا شاید هیچ مشکل یا مانعی نداشته باشد مذاکره کردن به خودی خود مشکلی ندارد مهم شرایط و محتوای مذاکره است ممکن است در شرایطی باشید که از یک اقتدار داخلی برخوردار هستید، وارد مذاکره شوید و یا موقعی مشکلات زیادی در داخل دارید که مجبورید از نقطه ضعف وارد شوید و نتیجه این چنین مذاکراتی شکست است.