تنزل مفهوم راهبردی گام دوم به موضوع رقابت‌های سیاسی و تعیین مصادیق انتخاباتی، قطعا جفا به رهبری، انقلاب و مردم است.
امروز استقلال اقتصادی کشور با ناکارآمدی‌ها و کم کاری‌ها در معرض تهدید است/ تنزل مفهوم راهبردی گام دوم به موضوع رقابت های سیاسی و تعیین مصادیق انتخاباتی، قطعا جفا به رهبری است
امروز استقلال اقتصادی کشور با ناکارآمدی‌ها و کم کاری‌ها در معرض تهدید است/ تنزل مفهوم راهبردی گام دوم به موضوع رقابت های سیاسی و تعیین مصادیق انتخاباتی، قطعا جفا به رهبری است

به گزارش افلاکیون، مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۲۰ بهمن) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس اظهار داشت: تنزل مفهوم راهبردی گام دوم به موضوع رقابت های سیاسی و تعیین مصادیق انتخاباتی، قطعا جفا به رهبری، انقلاب و مردم است. گام دوم به همه انقلابی ها در ایران و همه اجزای جبهه مقاومت در منطقه و جهان تعلق دارد.

متن کامل نطق این نماینده به شرح زیر است:

چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی با افتخار از راه می‌رسد که ایران اسلامی مان در یکی از مهمترین برهه های تاریخی خود قرار دارد. از این رو نکاتی را محضر ملت شریف و انقلابی ایران عرض می‌کنم:

۱.   استقلال و آزادی، دو دستاورد کلیدی انقلاب اسلامی بود که دستان الهی امام عزیزمان به ایران هدیه کرد. استقلال، ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، دفاعی و فرهنگی دارد. استقلال سیاسی و حق مردم در تعیین سرنوشت کشور، هم بنی صدر خائن و هم خامنه ای خادم را با رای مستقیم مردم رئیس جمهور کرد، ولی در ادامه لطف الهی و آگاهی مردم و منتخبان آنها در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، یکی را منعزل از قدرت و دیگری را منتخب به رهبری انقلاب کرد و این پویایی و آگاهی فزاینده توامان در انقلاب اسلامی ما همچنان ادامه دارد.

۲.   امروز اما استقلال اقتصادی کشور با ناکارآمدی ها و کم کاری ها و نگاه به بیرون در معرض تهدید است. اگر بخواهیم استقلال سیاسی مان حفظ شود، استقلال فرهنگی مان ترمیم شود و استقلال دفاعی مان کارآمد بماند، نیازمند استقلال اقتصادی هستیم که جز با اهتمام همه جانبه مسوولان به اقتصاد درونزا و دیپلماسی اَقتصادی منطقه ای و همراهی مردم میسر نخواهد شد.

۳.   سفر مهم رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به روسیه، در ادامه مسیر درست مجلس یازدهم در تصویب قانون مهم “اقدام راهبردی برای لغو تحریمها و صیانت از منافع ملت ایران” ارزیابی میشود. معنای دقیق مردمسالاری دینی این است که رهبر حکیم انقلاب اسلامی، از این گام مهم مجلس برای توقف و تغییر مسیر فشار یکطرفه غرب به ایران حمایت و با پشتوانه مردمی نهفته در این تصمیم راهبردی، پیش شرط راستی آزمایی لغو کامل تحریم ها را برای آمریکا بعنوان حرف قطعی نظام تعیین و رئیس همین مجلس را سفیر پیام مهم خود به روسیه کردند.

۴.   در خصوص طرح شفافیت لازم است همکاران محترم توجه کنند که برکات این موضوع در درازمدت به برخی اشکالات جزئی و احتمالا فشارهای رسانه ای و غیره ترجیح دارد؛ امین دانستن مردم سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی را چند برابر می کند و مجلس را پیشران و الگوی شفافیت در سایر قوا خواهد کرد. اما توجه دارید که تنها با رای گیری شفاف در خود این طرح می توان انتظار داشت که رای آورد و به سرنوشت قبلی دچار نشود.

۵.   درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰، اینکه دولت محترم پس از مواضع احساسی اولیه، مبنی بر عدم ارائه لایحه اصلاحی، به تصمیم عاقلانه همکاری با مجلس رسیده مورد استقبال ماست. اما انتظار می‌رود اشکالات متعدد مورد اعتراض کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس در لایحه اولیه، مورد اصلاح جدی قرار گیرد که مهمترین آنها، رعایت نامه رهبر انقلاب، حذف کسری بودجه، شفاف کردن اعداد مخفی در تبصره ها، رعایت سقف مجاز انتشار اوراق مالی و جدول هدفمندی در برنامه ششم، واقعی کردن و کاهش منابع ریالی نفتی پیش بینی شده در بودجه، کاهش هزینه های اضافی، عادلانه کردن نظام حقوق و دستمزد و مالیات و انضباط بخشی و صرفه جویی در هزینه شرکتهای دولتی است.

۶.   مجلس یازدهم نخستین مجلس گام دوم انقلاب است و دولت سیزدهم نیز نخستین دولت در این مقطع جدید خواهد بود؛ لذا ضروری است همه ما برای تحول همه جانبه در قوه اجرایی کشور منطبق بر بیانیه گام دوم تلاش کنیم که یک سند راهبردی برای دهه های آینده انقلاب اسلامی است. تشکیل دولت جوان حزب اللهی با ۷ شاخص “انقلابیگری، تحولگرایی، عدالت طلبی، فسادستیزی، کارآمدی، جوانگرایی و تجربه محوری” ضرورتی اجتناب ناپذیر است اما تنزل مفهوم راهبردی گام دوم به موضوع رقابت های سیاسی و تعیین مصادیق انتخاباتی، قطعا جفا به رهبری، انقلاب و مردم است. گام دوم به همه انقلابی ها در ایران و همه اجزای جبهه مقاومت در منطقه و جهان تعلق دارد. گام دوم متعلق به آن جوان جهادی بدون تریبون سیاسی است که بی توقع مزد و تشکر در حال خدمت رسانی به محرومین است. گام دوم متعلق به آن متخصص گمنام درون آزمایشگاه ها از جمله ستاد اجرایی است که در حال تحقیق و ساخت واکسن ایرانی کرونا برای سلامتی مردم است و گام دوم متعلق به آن مادر شهید مدافع حرم است که همچنان چشم به راه جوان شهیدش نشسته است.

۷.   در پایان دولت محترم را به قدر دانستن صد روز پیش رو برای رعایت بیشتر منافع ملی و خدمت رسانی بیشتر دعوت و از اعتماد مجدد به روبه صفتان کاخ سفید برحذر می دارم.