النصر چه از جان پرسپولیس می خواهد؟
النصر چه از جان پرسپولیس می خواهد؟
باشگاه النصر در لایحه اعتراضی خود به کمیته استیناف AFC مواردی به جز استفاده پرسپولیس از بازیکنان جدید در لیگ قهرمانان را هم مدنظر قرار داده است.

به گزارش افلاکیون، پس از رد شکایت باشگاه النصر از سوی کمیته انضباطی AFC در اعتراض به استفاده بازیکنان جدید پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، مسئولان این باشگاه عربستانی با استخدام دو وکیل زبده بین المللی یعنی لوکاس فرر و مارکوس موتا تلاش کردند این بحث را از طریق کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا پیگیری کنند.

لایحه سعودی‌ها برای پیگیری این شکایت هفته گذشته به کمیته استیناف AFC رسید و مسئولان این کمیته هم چهارشنبه هفته قبل با صدور نامه‌ای خطاب به پرسپولیس درخواست کردند لایحه دفاعی تکمیلی خود را ظرف یک هفته به کمیته استیناف ارسال کند.

مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس هم قرار است پس از جمع بندی موارد مختلف لایحه متقنی را برای دفاع از حقوق این باشگاه در مقابل لایحه ۱۳۰ صفحه‌ای النصری‌ها ارسال کند.

هرچند به تازگی کمیته استیناف AFC با تعویق دیدار فینال لیگ قهرمانان طبق درخواست النصر مخالفت کرده و از نظر این کمیته باید بازی مذکور ۲۹ آذر در قطر برگزار شود، اما باشگاه عربستانی در اعتراض ارسالی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا نکات جدیدی را مطرح کرده که می‌تواند نگرانی‌هایی را درباره رای کمیته استیناف ایجاد کند.

در لایحه جدید النصر جدا از بحث اعتراض این باشگاه به استفاده پرسپولیس از بازیکنان جدید در لیگ قهرمانان آسیا، ادعا‌های دیگری هم مطرح شده و این باشگاه سعی کرده مدارک و مستندات جدیدی را درباره این ادعا‌ها ارائه بدهد.

از موارد جدید مورد استناد باشگاه عربستانی درباره صلاحیت باشگاه پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و ایراد این باشگاه به مجوز حرفه‌ای حضور سرخ پوشان در این رقابت‌ها هستند و به نظر می‌رسد النصری‌ها به این موضوع معترض هستند که باشگاه بدهکار پرسپولیس چگونه مجوز شرکت در لیگ قهرمانان را به دست آورده است.

البته مسئولان و مشاوران حقوقی باشگاه پرسپولیس هم سعی کرده اند مستندات و لایحه قوی‌ای را در این زمینه برای AFC ارسال کنند و در نهایت باید دید کمیته استیناف در رای خود که به احتمال فراوان اواسط هفته آینده صادر می‌شود به این موضوع رسیدگی می‌کند یا خیر؟