روزنامه «آفتاب یزد» نیز نمکی را متهم به سوءمدیریت و بی درایتی کرد و بیانیه 235 امضایی نمایندگان مجلس در حمایت از نمکی را ناشی از لجاجت با روحانی دانست!
اصلاح طلبان تمام قد علیه وزیر بهداشت/ پروژه تخریب نمکی از کجا آب می خورد؟ +تصاویر
اصلاح طلبان تمام قد علیه وزیر بهداشت/ پروژه تخریب نمکی از کجا آب می خورد؟ +تصاویر

اصلاح‌طلبان هرگاه فرد یا مقامی با مصالح آنها همخوان نباشد درهر پست و موقعیتی باشند کمر به تخریب وی می بندند. در این روزها که کشور درگیر طغیان بیماری کرونا شده است، این جماعت سیاسی مسائل جناحی خود را حتی از سلامتی جامعه برتر دیده و سعی در تخریب وزیر بهداشت دارند.

اخیرا اخباری درباره استیضاح «سعید نمکی» خصوصا از سوی رسانه‌های اصلاح طلب مطرح می شود که بسیار قابل توجه است.  این درحالی است که گفته می شود شایعات مبنی بر این که طرح استیضاح نمکی وزیر بهداشت تحویل هیات‌ئیسه مجلس شده صحت ندارد و چنین طرحی دریافت نشده است.

«علی رجبی » رئیس اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، در این باره با تکذیب چنین اخباری مطرح می کند: «مرجع رسمی خبرها مربوط به طرح‌های استیضاح وزرا، مجلس شورای اسلامی است و هرگونه خبر در این باره به صورت رسمی اطلاع رسانی می‌شود.»

نکته جالب توجه درباره شایعه استیضاح وزیر بهداشت که توسط وبسایت انتخاب مطرح شده این است که چرا مجلس شورای اسلامی در این برهه زمانی آن هم در زمانه طغیان بیماری کرونا باید سعید نمکی را به بهارستان جهت استیضاح بکشاند. این در شرایطی است که وزاری دیگری هستند که مجلس قصد استیضاح آنان را داشته اما به سبب شرایط کشور و اینکه مشکلاتی درکار دولت ایجاد نشود ، در این برهه زمانی حساس منصرف شده است.

چندی پیش بود که اختلافاتی میان رئیس جمهور و وزیر بهداشت در فضای مجازی عیان شد. ماجرای واردات واکسن آنهم توسط بخش خصوصی اوج این اختلافات بود که روحانی عنوان کرد هر کسی در این حوزه مشکلی دارد به دفتر وی مراجعه کند و نمکی  نیز با کنایه عنوان کرد که ماست فروش و سیمان فروش هم می خواهند واکسن به کشور وارد کنند.

این درحالی است که برخی از کارشناسان حوزه بهداشت نیز نظری نزدیک به نمکی دارند و در این حوزه «مینو محرز» مطرح کرده ا ست که « اگر واکسن پولی در ایران اجرایی شود، در جهان رتبه اول این امر و بی‌کفایتی در جهان را کسب می‌کنیم چون تاکنون هیچ کشوری در دنیا واکسن را به مردم نفروخته است. واکسن در دنیا کم است اما نباید به مردم فروخته شود.»

جالب اینجاست که نمکی یکی از وزرای اصلاح طلب است اما اینکه چطور اصلاح طلبان این روزها با وی سر ناسازگاری پیش گرفتند به نظر می آید به رویه کلی اصلاحات باز می گردد که هر کسی ولو از این جناح سیاسی هم باشد اما در راستای منافع این جریان سیاسی قدم برندارد و خصوصا اینکه اقدامات دیگری انجام دهد، مغضوب آنان خواهد شد و توپخانه‌های رسانه‌ای علیه وی آتش می گشایند.

اینکه وزیر بهداشت در مدتی که سکان این وزارتخانه مهم خصوصا در برهه زمانی شیوع کرونا را بر عهده دارد چه کارنامه کاری از خود به جای گذاشته جای بحث و بررسی دارد اما موضوع مهم دراین عرصه جنس انتقاد و تخریب در این حوزه است.

روزنامه «سازندگی» یکی از رسانه های اصلاح طلبی است که با تیتر «وزیر نارضایتی» به تخریب وزیر بهداشت پرداخت. این روزنامه نوشت که چرا دکتر نمکی بیشتر از آن که کار کند حرف می زند؟

صادق خرازی از جمله منتقدان اصلی نمکی در جریان اصلاحات محسوب می شود. وی در این باره مطرح کرد: «من نمی‌دانم اسم وزیر بهداشت را چه می‌توان گذاشت. اگر صحبت‌های نمکی را به کامپیوتر بدهید منفجر می‌شود. او تناقض‌گو است. اگر در بهمن‌ماه مسئولان بهداشت نمی‌دانستند کرونا به ایران رسیده تحقیقاً اشتباه می‌کنند. یک حکمران شرافتمند تصمیمی نمی‌گیرد که در این حد مردم تکه‌تکه شوند. هر خانواده‌ای امروز یک داغ را شاهد است. معتقدم ظرف ۳ ماه کشور را می‌توان واکسینه کرد. البته نه با این آقایان که واکسن را در دستمال ابریشمی می‌گذارند».
همچنین «محمد مهاجری» فردی که به اسم اصولگرایی سنگ دولت را به سینه می زند، در حمله ای تند به وزیر بهداشت وی را متهم کرد.

وی در این باره نوشت: «فرمایید چرا و بنفع چه افراد وسازمانهایی با این کارمخالفت کردید. مخاطبم شخص جنابعالی هستید.پاسخ را به نوچه ها محول نفرمایید.»

روزنامه «آفتاب یزد» نیز چند روز پیش نمکی را متهم به سوءمدیریت و بی درایتی کرد و بیانیه ۲۳۵ امضایی نمایندگان مجلس در حمایت از نمکی -با تعبیر وزیر ضعیف کابینه- را ناشی از لجاجت با روحانی دانست!
به این موارد می توان کاریکاتور توهین آمیز و تمسخر ادبیات نمکی که توسط برخی خبرنگاران اصلاح طلب در شبکه های اجتماعی انجام می شود را نیز اضافه کرد.

گفته می شود آنچه که سبب انتقاد رسانه های خصوصا اصلاح طلب از وزیر شده است عملکردش در ستاد کرونا نیست و موضوع به برخی مواضع مخالف علاقه اصلاح طلبان در طول چند ماه گذشته و بحث واکسن باز می گردد. برخی از رسانه ها عنوان می کنند که ظاهرا تلاش برخی آقازاده ها برای واردات واکسن کرونا سبب شده وزیر بهداشت بیش از پیش تحت فشار قرار بگیرد.

وقتی موضوع خصوصی سازی واکسن مطرح شد برخی عنوان کردند با توجه به اینکه این موضوع در جهان بی سابقه است ایا پای آقازاده یا افرادی ذی نفع در میان است؟ کنایه نمکی که بیان کرد ماست فروش و سیمان فروش هم می خواهند واکسن وارد کنند گمانه زنی ها در این حوزه را قوت بخشید. برخی عنوان می کند جلوگیری وزیر بهداشت از واردات خصوصی واکسن باعث شد وی هدف حملات شدید رسانه ای قرار بگیرد. حالا نمکی مغضوب اصلاح طلبان است و باید دید در اینده چه اتفاقاتی در این حوزه رقم می خورد.