استقلال که در فصول گذشته شروع خوبی نداشت و فصل نوزدهم را با شکست شروع کرده بود، بیستمین دوره لیگ برتر را با پیروزی برابر مس رفسنجان آغاز کرد.

به گزارش افلاکیون، روز دوم از هفته اول رقابت‌های بیستمین دوره لیگ برتر عصر امروز شنبه با دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و مس رفسنجان در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی پیگیری شد که این بازی با برتری ۲ بر صفر آبی‌های تهران به پایان رسید. وریا غفوری (۵۸) و ارسلان مطهری (۶۶) برای استقلال گل زدند.

شاگردان محمود فکری که با همان ترکیب فصل گذشته به میدان رفتند و به دلیل باز نشدن پنجره نقل و انتقالات خبری از بازیکنان جدید نبود، در نیمه اول این دیدار موقعیت‌های زیادی به دست آوردند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند.

البته تیم مس رفسنجان موقعیت‌های خوبی برای باز کردن دروازه استقلال داشت اما این تیم هم نتوانست از این فرصت‌ها استفاده کند تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم اما شرایط متفاوتی داشت و آبی پوشان فرصت‌های خوبی برای باز کردن دروازه حریف پیدا کردند که توانستند استفاده بهتری از آنها ببرند و به سه امتیاز بازی اول در لیگ بیستم دست پیدا کنند.

در دقیقه ۵۸ حمله استقلالی‌ها با دفع اشتباه مدافع مس همراه شد تا توپ روی پای وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان فرود بیاید و او با ضربه‌ای آرام دروازه نارنجی پوشان را باز کند.

هشت دقیقه بعد نوبت به مهدی قایدی رسید تا در موقعیت گلزنی قرار بگیرد اما او با هوشیاری توانست مدافعان مس را فریب دهد و توپ را برای ارسال مطهری در گوشه راست محوطه جریمه ارسال کند و این بازیکن هم با ضربه‌ای دیدنی و دقیقه گل دوم را برای استقلال به ثمر برساند.

در دقایق باقی مانده استقلال چشم به ضد حملات داشت و مس تلاش کرد خود را به دروازه میزبان آبی پوش نزدیک کند اما حملات شاگردان محمد ربیعی آنقدر خطرناک نبود که بتواند دروازه حسینی را باز کند.

استقلال که در فصول گذشته شروع خوبی در لیگ برتر نداشت این بار با کادر فنی جدیدش توانست پیروزی شیرینی را کسب کند به سه امتیاز اول از لیگ بیستم برسد تا موقعیت خوبی در جدول برای خودش دست و پا کند.

استقلال فصل گذشته در حالی که آندره استراماچونی سرمربی این تیم بود لیگ را با شکست شروع کرد اما این بار فکری برعکس مربی ایتالیایی عمل کرد و با یک پیروزی کارش را در لیگ بیستم آغاز کرد.