استقلالیها با اسم استراماچونی بازی کردند/ مذاکره با شفر مهمتر بود
استقلالیها با اسم استراماچونی بازی کردند/ مذاکره با شفر مهمتر بود
پیشکسوت آبی پوشان گفت: مدیران استقلال به جای آن که رضایت شفر را بگیرند تا پنجره‌های نقل و انتقالات باز شود، رفتند با اسم استراماچونی بازی کردند.

هادی طباطبایی در خصوص دیدار استقلال و پاختاکور اظهار داشت: این بازی را از دو زاویه می‌توان تحت بررسی قرار داد. یک زاویه مباحث فنی بازی است و زاویه دیگر مباحث حاشیه‌ای و داوری بازی. می‌توان گفت از نظر فنی پاختاکور بهتر از استقلال بازی کرد و می‌توان گفت اشتباهات بزرگ داور بازی باعث شکست آبیها شد که هر دو دیدگاه هم می‌تواند درست باشد.

وی بیان داشت: پاختاکور بازی را خیلی خوب آغاز کرد و توانست با قدرت حفظ توپ بازی را کاملا در اختیار بگیرد. در حالی که تیم ازبکستانی بر بازی تسلط داشت استقلال بر خلاف جریان بازی و با توانمندی علی کریمی به گل اول رسید. اما این گل هم جریان بازی را تغییر نداد و همچنان تیم پاختاکور بود که بر بازی تسلط داشت.

سنگربان سابق استقلال در گفتگویش با برنامه چاپ اول شبکه خبر ادامه داد: این تیم خط حمله خیلی خوبی دارد که مکمل این خط حمله، مدافعان و بازیکنان کناری هستند. غیبت همزمان غفوری و میلیچ برای این تیم گران تمام شد و این خط حمله خوب بخش مهمی از کارایی‌اش را از دست داد. غیبت وریا و میلیچ ضربه سنگینی در این بازی به تیم زد.

طباطبایی با اشاره به پنجره بسته نقل و انتقالاتی گفت: کمبود بازیکن هم در این تیم مزیدی بر علت شد و باعث شد آبیها با تعداد کمی بازیکن در این مسابقات حضور پیدا کنند. استفاده از یکسری بازیکن ثابت در دیدارهای فشرده که هر سه روز یکبار برگزار می‌شد منجر به افت انرژی بازیکنان این تیم شده بود.

پیشکسوت استقلال در ادامه گفت: واقعا متاسفم تیمی که در حال اعزام به چنین رویداد مهمی است، پنجره نقل و انتقالاتی‌اش بسته باشد. مدیران باشگاه که جام حذفی را از دست داده بودند، موجی به اسم استراماچونی راه انداختند و روی آن موج سوار شدند تا غم شکست مقابل تراکتور و از دست رفتن جام را فراموش کنند. در حالی که مذاکره با شفر و جلب رضایت او بسیار مهمتر بود. مدیران این باشگاه باید پرداختی به شفر و باز کردن پنجره‌های نقل و انتقالاتی را در اولویت قرار می‌دادند.

سنگربان پیشین آبی پوشان تاکید کرد: تیمی مثل استقلال سالانه ده‌ها میلیارد هزینه می‌کند تا یک جام به دست آورد اما جام‌ها و موقعیت ها یکی بعد از دیگری به دلیل اشتباهات مدیریتی از دست می‌رود.

طباطبایی در خصوص انتخاب سرمربی فصل آینده گفت: در فوتبال ما فلسفه‌ای برای انتخاب سرمربی نیست. ممکن است تصمیماتی گرفته شود که امروز مسکن باشد اما دو ماه بعد تبدیل به معضل شود. باشگاه‌های ما معمولا مبتنی بر اتفاقات سرمربی خود را انتخاب می‌کنند نه با علم به داشته‌های خود. من نمی‌دانم الان مدیران باشگاه استقلال چه تصمیمی برای فصل آینده این تیم گرفته یا قرار است بگیرند.

کد خبر: ۱۰۱۴