نخستین روز از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با حواشی و اتفاقات خاص خود همراه بود.
از خانم موتورسوار در مسیر پاستور تا دامداری که خواب ریاست جمهوری می‌بیند
از خانم موتورسوار در مسیر پاستور تا دامداری که خواب ریاست جمهوری می‌بیند

انتخابات ۱۴۰۰ هم مانند هر انتخابات دیگر پر از اتفاقات حاشیه‌ای است؛ برای مثال هنوز هم زمان ثبت نام نامزد‌های داوطلب ریاست جمهوری که می‌رسد وزارت کشور شاهد افرادی است که شاید صرفت بخاطر پرکردن زمان و یا تفریح آمده اند تا نام خود را برای انتخابات بنو یسند.اگرچه که مصوبه شورای نگهبان باعث شد که تعداد این افراد از هرساله کمتر باشد اما بازهم برخی ها مسیرشان به خیابان فاطمی خورده و آمده بودند تا سوژه خبری رسانه ها را تکمیل کنند.

وقتی عشق به خدمت از ۱۵ سالگی شروع می‌شود

حدود ساعت ۹ صبح بود که یک جوان متولد ۷۷ وارد وزارت کشور شد بود این جوان که البته اجازه ثبت نام نداشت، مدعی بود که از ۱۵ سالگی در انتخابت ثبت نام کرده و تا ۱۵ سال دیگر وزیر آموزش و پرورش می‌شود.

از حضور با موتور تا پوشیدن کفن

موتور یا کفن؛ مساله این است

حدود ساعت ده صبح همچنین یک زن موتورسوار در محل وزارت کشور حاضر و هدف خود را خدمت به مردمش عنوان کرد که البته موفق به صعود به مرحله ثبت نام نشد و از همان ابتدا به سوی درب خروج راهنمایی شد.

از حضور با موتور تا پوشیدن کفن

امروز پیرمردی کفن پوش هم در محل وزارت کشور حضور یافت از جمله مهمترین حاشیه نخستین روز ثبت نام بود که این پیرمرد ۶۷ ساله با ماسک پرچم جمهوری اسلامی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی علت حضورش را اعلام و تاکید کرد پس از رییس جمهور شدنش به هر ایرانی در سال ۲۴۱ هزار یورو یارانه پرداخت می‌کند.

از حضور با موتور تا پوشیدن کفن

لطفا مرا اعدام کنید

و، اما در آخر یک دامدار هم وارد عرصه شد و در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی براینکه چند نمونه از سیاست‌های ابلاغی کشور را نام ببرید؟ گفت: این مواردی که شما می‌گویید من چیزی نمیدانم، برخی از مسولان انگار بر روی کره زمین راه می‌روند، بنده دامداری دارم و یک بیمارستان خیریه برای بیماران قلبی در طالقان می‌سازم.

از حضور با موتور تا پوشیدن کفن

وی افزود: من عملگرا هستم و عمل می‌کنم من مینویسم اگر در عرض ۴ سال کشورم را جزء ۱۰ کشور اول نکردم، من را اعدام کنند.ب