یک پژوهشگر ارزهای دیجیتال و مهندس ارشد سازه های آبی نوشت: بر اساس روندهای فعلی و نیازهای مستند به آب برای تولید برق ، یک محاسبه پشت پاکت نشان می دهد استخراج بیت کوین هم تقاضای عظیم و هم سریع افزایش آب را برانگیخته است.

به گزارش افلاکیون، امیر حاجی زاده فلاح ، پژوهشگر ارزهای دیجیتال و مهندس ارشد سازه های آبی نوشت:در سال ۱۹۹۳ الن آب مجازی را این‌گونه تعریف کرد: آبی که در مراحل مختلف تولید یک کالا استفاده می‌شود، آب مجازی ذخیره‌شده در کالا نام دارد. آب مجازی به عبارتی آبِ جاسازی‌شده در یک محصول است که قطعا به چشم ما به‌عنوان مصرف‌کننده نمی‌آید اما برای تولید آن محصول و در فرآیندِ تولید آن استفاده شده است.

مطالعات جهانی نشان می دهد به طور متوسط بیش از ۷۰ درصد مصرف آب در بخش کشاورزی و ۲۰درصد آن در بخش کل بخش صنعت صورت می گیرد.استخراج مواد معدنی مانند طلا ، نقره ، مس یا آهن – همیشه با دسترسی به آب محدود شده است. معدنچیان برای تولید هر گرم مجبور به بلعیدن هزاران مترمکعب آب بودند ، این مقدار مجازی یا “جاسازی شده” است که به عنوان اثر آب هر فلز گرانبها شناخته می شود.

با این وجود دنیای امروز در حال استخراج یک منبع جدید بی سابقه از ثروت است: ارزهای اینترنتی مجهز به بلاکچین. و در حالی که میلیون ها “استخراج کننده داده” پس از هر بار انقباض قیمت بیت کوین ، که در حال حاضر ۴۰.۵۲۵ دلار آمریکا قیمت می باشد ، هجوم می آورند ولی تعداد کمی از آنها می دانند که برای تولید هر واحد نامرئی چه آب مقدار لازم است.
برای اطمینان ، این رد پا از نظر مکان و منبع انرژی متفاوت است. با این وجود بر اساس روندهای فعلی و نیازهای مستند به آب برای تولید برق ، یک محاسبه پشت پاکت نشان می دهد استخراج بیت کوین هم تقاضای عظیم و هم سریع افزایش آب را برانگیخته است.
با تشخیص اینکه یک معامله تنها به اندازه مصرف یک خانوار در هفته برق می سوزاند موج های اخیر شامل ۲.۱ میلیون معامله جهانی – به صورت شبانه روزی در طول هفت روز – به طور کلی با مصرف ۳۲ تراوات ساعت در هفته است. بسیاری از آنها در چین ، اروپا و آمریکای شمالی اتفاق افتاده است که خنک سازی تاسیسات حرارتی به ۲۰ تا ۶۰ گالن آب در کیلووات ساعت نیاز دارد.
در سال ۲۰۱۰ ، نیروگاه های نسبتاً تمیز و کارآمد ایالات متحده ۴۰ درصد از کل آب شیرین در ایالات متحده را برداشت کردند که بخشی از آن ۱۶۱ میلیارد گالن در روز است. نوامبر گذشته ، فعالیت جهانی بیت کوین به تنهایی از مقدار معادل ۰.۷ درصد انرژی ایالات متحده استفاده کرد. با این روند، این ارز رمزنگاری شده روزانه ۱.۱۳ میلیارد گالن آب شیرین یا ۴۱۱ میلیارد گالن (۱.۶ میلیارد متر مکعب) در سال استفاده می کند.