ارادت های ویژه فدراسیون فقط برای پرسپولیس
ارادت های ویژه فدراسیون فقط برای پرسپولیس
کارشناس فوتبال گفت: باشگاه ذوب آهن برای بازی با پرسپولیس آماده بود و حتی در هتل هم مستقر شده بودیم اما فدراسیون مانع از برگزاری بازی شد.

به گزارش افلاکیون رسول کربکندی در مورد شکست ۲ برابر پرسپولیس مقابل اولسان کره جنوبی اظهار داشت: در مورد تیم کره‌ای این ذهنیت وجود داشت که آنها خیلی قوی‌تر و آماده‌تر از آنچه دیدیم هستند اما شاید در این مورد غلو کرده‌ بودیم البته تیم کره‌ای در ۱۰-۱۵ دقیقه اول مسابقه خیلی خوب بازی کرد و یک بار هم توپ را به تیرک دروازه پرسپولیس  کوبید. ولی بعد از اینکه آنها در اواخر نیمه اول گل خوردند و پرسپولیس بر بازی احاطه پیدا کرد تیم کره‌ای نگران نتیجه بازی شد.

وی افزود: با دو اشتباه فردی بازیکنان پرسپولیس  و با استفاده از کمک داور ویدیویی ۲ پنالتی به حریف دادیم و بعد از این ۲ گل تیم اولسان با چنگ و دندان و تجمع در دفاع از گل‌هایشان حفاظت کرد. اولسان بارها از سمت چپ پرسپولیس  حمله کرد و اکثر حملاتش را از این ناحیه پایه‌ریزی کرد.

کربکندی تصریح کرد: پرسپولیس  بعد از گل‌های اولسان شجاعانه بازی کرد اما فوتبال بازی اشتباهات است. پرسپولیس  در روزی بازنده شد که می‌توانست شکست نخورد و حریف کره‌ای هم واقعاً در حد و اندازه‌ای نبود که برتری کامل به پرسپولیس داشته باشد. در نهایت باید بگوییم پرسپولیس  مغلوب اشتباهات فردی خود شد. کمک داور ویدیویی هم باعث شد هیچ حرف و حدیثی در زمینه داوری فینال لیگ قهرمانان آسیا وجود نداشته باشد. نمی‌دانم شاید داور هم می‌خواست با استفاده از کمک داور ویدیویی با اطمینان پنالتی بگیرد.

وی درباره اینکه کادر فنی پرسپولیس در این شکست مقصر بود یا نه زیرا داوری مسابقه جایی برای بهانه‌جویی نگذاشته بود، عنوان کرد: همانطور که کادر فنی تیم در پیروزی‌ها سهیم است در باخت هم سهم دارد. بنابراین کادر فنی پرسپولیس  هم در این شکست سهم داشت و نمی‌تواند بدون سهم باشد. همانطور که پرسپولیس اگر قهرمان آسیا می‌شد گل‌محمدی و دستیارانش در این پیروزی و موفقیت بزرگ سهیم بودند در باخت هم آنها شریک هستند. اما در فوتبال ایران همیشه حرف و حدیث و اما و اگر زیاد است و اینکه اگر فلانی تعویض می‌شد یا … وجود دارد و عادت به نبش قبر داریم.

کارشناس فوتبال در مورد اینکه یحیی گل‌محمدی و دستیارانش چند درصد در این شکست سهیم هستند، گفت: به هر حال نظر کارشناسی نظری است که از دور بیان می‌شود و این مربیان هستند که با تیم زندگی می‌کنند و شرایط تیم را بهتر می‌دانند. بپرسپولیس  هم با توجه به بضاعتی که داشت و مهره‌هایی که از دست داده بود خوب بازی کرد اما آنها ۲-۳ هفته خود را از لیگ کنار کشیدند و از شرایط مسابقه دور شدند اما حریف کره‌ای کاملاً در شرایط مسابقه بود و بعد از گل دوم هم ۷-۸ نفره دفاع کرد تا به جام برسد.

کربکندی در مورد اینکه باشگاه پرسپولیس  در بیانیه‌اش اعلام کرد بهانه نمی‌آوریم اما بازی نکردن در لیگ هم از عوامل ناکامی است، گفت: آنها در لیگ بازی نکردند و کرونا هم توجیهی ایجاد کرده بود و به همین خاطر از شرایط مسابقه دور شدند، بازی نکردن در شهر دیگر بهانه‌ای برای کرونا بود.

مدیر فنی ذوب‌آهن در مورد اینکه پرسپولیس  به چه دلیل مقابل ذوب‌آهن در تهران بازی نکرد، گفت: فدراسیون مانع این بازی شد پرسپولیس  و ذوب‌آهن می‌خواستند در آن مسابقه به میدان بروند ما حدود ۱۳۰-۱۴۰ میلیون تومان هزینه کردیم، پرواز چارتر گرفتیم و پول هتل دادیم. من هم نگران سلامتی بازیکنان پرسپولیس  و بازیکنان ذوب‌آهن بودم اما وقتی جلسات بازی برگزار شد و ما هم در هتل مستقر شده بودیم نیمه‌ شب فهمیدیم که بازی لغو شده است. وقتی بازیکنان در خواب بودند ساعت ۱۲ شب به ما گفتند که بازی لغو شده است.

وی افزود: ذوب‌آهن با ۱۴ بازیکن کرونایی مجبور شد مقابل شهرخودرو بازی کند اما وقتی ۵-۶ بازیکن‌‌مان کرونا داشتند مقابل پرسپولیس بازی لغو شد. ما  هم این هفته مقابل گل‌گهر بازی داریم سپس هفته آینده باید بازی معوقه را مقابل پرسپولیس  انجام بدهیم.