فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری ۵۸۴ سارق، مالخر، کلاهبردار، حمل و نگه داری سلاح و مهمات، اراذل و اوباش در غرب استان خبر داد.
اجرای طرح آرامش با دستگیری ۵۸۴ نفر
اجرای طرح آرامش با دستگیری ۵۸۴ نفر

به گزارش افلاکیون، سردار کیوان ظهیری فرمانده انتظامی غرب استان تهران در حاشیه طرح آرامش اظهار کرد:طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور در ۶ شهرستان فرماندهی ویژه غرب استان تهران در طی ۴۸ ساعت گذشته، به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد:در این مرحله از طرح ۲۲۹ حکم قضایی به اجرا در آمد که ۵۸۴ سارق، مالخر، کلاهبردار، حمل و نگه داری سلاح و مهمات، اراذل و اوباش دستگیر شدند. از این تعداد ۳۳۳ نفر در بحث سرقت و مالخری اقدام می‌کردند که دستگیر شدند. ۸ باند در این طرح متلاشی شد که ۶۳۸ قلم اموال سرقتی کشف شد و طی مراحل قانونی به صاحبان تحویل خواهد شد.

سردار ظهیری گفت:در این طرح ۱۰۳ دستگاه موتور سیکلت و خودرو کشف شد که طی مراحل قانونی و قضایی این اموال هم تحویل صاحبان می‌گردد، از این تعداد دستگیر شده ۸۰ نفر سابقه دار و ۲۵۳ نفر بار اولی بودند که دستگیر شدند و ۱۰ قبضه سلاح گرم و سرد هم از این متهمین کشف شد.

وی بیان کرد:حوزه مواد مخدر دغدغه مردم و پلیس است که در این مورد، ۱۴۰ نفر خرده فروش و ۸ قاچاقچی عمده که اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند دستگیر شدند و ۱۱۹ کیلوگرم مواد مخدر از این قاچاقچیان و خرده فروش‌ها کشف شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهار کرد:در این مرحله ۱۴ نفر از افرادی که اقدام به قاچاق کالا می‌کردند، دستگیر شدند و از این افراد ۱۰۵ هزار قلم انواع کالا کشف شد و ما این طرح را به طور جدی به منظور حمایت از تولید داخلی ادامه خواهیم داد. مشارکت مردم در بحث سرقت، کالای قاچاق و … مهم است و در صورت مشاهده حتما به پلیس اطلاع دهند.