آیت الله رئیسی: سازش ذلیلانه در مقابل وحدت مسلمانان است
آیت الله رئیسی: سازش ذلیلانه در مقابل وحدت مسلمانان است
رئیس قوه قضائیه گفت: سنگ بنای وحدت مقاومت و ایستادگی است و آنچه در برابر وحدت قرار دارد سازش ذلیلانه است.

به گزارش افلاکیون، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در آئین پایانی سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی اظهار کرد: اگر ابعاد شخصیت حضرت محمد (ص) برای انسان به خوبی تشریح شود حقیقتاً انسان راه نجات را یافته است و سبک زندگی نبوی را از بین سبک‌های مختلف زندگی بر می‌گزیند.

وی افزود: بعد از جنگ جهانی دوم و شکل گرفتن جهان دو قطبی در شرق و غرب و بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و به نحوی تک قطبی شدن جهان، آنچه قدرت سلطه گر و نظام سلطه در مقابل خود می‌دید قدرت اسلام بود. در یک بررسی در دانشگاه‌های مسئول بررسی موضوعات سیاسی و اجتماعی جهان به این نتیجه رسیدند که تنها قدرتی که در برابر نظام سلطه قدرت ایستادگی دارد، قدرت اسلام است.

رئیس قوه قضائیه گفت: قدرت اسلام می‌تواند در برابر نظام سلطه آمریکا و صهیونیسم ایستادگی کند، این قدرت‌ها در اتاق‌های فکر خود به این دنبال راهکار افتادند، به عنوان مثال رفتند دنبال اینکه در دولت‌های اسلامی دولت‌های وابسته به نظام استکبار و سلطه را احیا کنند و به دنبال آن افتادند که گروه‌های تکفیری را تشکیل بدهند.

رئیسی ادامه داد: تشکیل دولت‌های تکفیری و تغذیه آنها از نظر مالی و تسلیحاتی در دستور کار آنها قرار گرفت؛ همچنین به دنبال ایجاد شبهه و تفرقه بین کشورهای اسلامی و ملت مسلمان از طریق ایجاد شبهه به وسیله فضای مجازی، رسانه‌ها مکتوب و… رفتند.

وی گفت: ایجاد شبهات و ایجاد چند دستگی را شروع کردند و در مرحله بعدی اهانت به ساحت مقدس بهترین موجود هستی را شروع کردند و در جای جای کشورهای اروپایی و مغرب زمین این رفتار را گسترش دادند و در هر گوشه‌ای برای حمایت از اسلام صدایی بلند شد را سرکوب کردند. این رفتارها در اتاق‌های فکر بررسی شده تا به راهکارهایی برای جلوگیری از قدرت اسلام دست پیدا کنند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: از همان ابتدا دو جریان شکل گرفت، یک مساله اسلام هراسی و دو موضوع گرایش به غرب اما با ظهور انقلاب اسلامی و ظهور یک دولت بزرگ نه تنها در منطقه بلکه در جای جای جهان یک بیداری همگانی رخ داد و به برکت خون شهدای جهان اسلام یک جهل زدایی در عالم آغاز شد و در منطقه بیداری اتفاق افتاد یعنی مردم مسلمان منطقه اعلام کردند ما می‌توانیم مسلمان زندگی کنیم و در تمام زندگی ما خدا و دستورات الهی حاکم باشد.

وی گفت: اگر مردم در کشورهای اسلامی و منطقه بیدار شدند مگر می‌تواند با یک حرکت وابستگی به نظام سلطه بیداری را سرکوب کرد؟ مگر با یک حرکت سیاسی بیداری از بین می‌رود؟ روز به روز بیداری در اسلام بیشتر می‌شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: می‌توان در برهه‌ای از زمان یک دولتی را در یک کشور با حمایت مالی و تسلیحاتی روی کار بیاورند ولی به شکست می‌خوردند. همانطور که می‌بینید امروزه ابتکار عمل دست مجاهدان فلسطینی هستند نه دست سیاسیون جهان سلطه.

ئیسی ادامه داد: امروز مساله ایستادن در نظام سلطه که راهبرد اساسی آنها تفرقه است، وحدت و یکپارچگی و همراهی و همدلی در میدان است. همواره باید توسط همه اندیشمندان و خردمندان و صاحبنظران امت اسلامی، قدرت اسلامی به رسمیت شناخته شود.

وی بیان کرد: امروز هرکس که بداند و نداند و در جهت تفرقه حرکت کند در جهت سلطه حرکت کرده است، موضوع وحدت یک مساله راهبردی در جهان اسلام است و لازم است بدانیم وحدت یک اقتضائات دارد و باید به آن پایبند بود.

رئیس قوه قضائیه گفت: باید در جهت وحدت نظری و عملی تلاش کرد و همه ظرفیت‌ها را به کار بست و بدانیم که در این بین جهان اسلام در مقابل یهودیت و مسیحیت نیست. مشکل ما مساله مسیحی و یهودی ملحد است منظور همان جریان ملحد است و نه ادیان الهی و ابراهیمی. باید ادیان ابراهیمی در مقابل نگاهی که می‌خواهد الحاد را سرلوحه زندگی بشر قرار دهند ایستادگی کنند.

رئیسی ادامه داد: ادیان الهی باید در فضای مجازی شبه زدایی کنند تا شبهات نتوانند ذهن افراد را خراب کنند.

وی گفت: امروز برای تفکر اسلامی و جریان سازی باید صبور و مقاوم و فعال و اهل ایستادگی بود، ما با یک دشمنی طرف هستیم که چهره امنیت سازی مانند حاج قاسم را تروریست ساز معرفی می‌کند و اهانت به اولین چهره رحمانی را آزادی بیان می‌داند!

رئیسی گفت: آقای رئیس جمهور فرانسه به قانون بین‌المللی و قانون مطبوعات کشور خود پایبند باش، بر خلاف همه موازین می‌آیی به پیامبر بی ادبی می‌کنی و نفرت را برای خود می‌خری؟ بسیاری از افراد نسبت به این موضع‌گیری رئیس جمهور فرانسه نفرت دارد.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در انتخابات سابق آمریکا دو کاندیدا اقرار کردند که داعش و القاعده را خودمان تشکیل دادیم پس چرا نیروی حماس را به عنوان تروریست معرفی می‌کنید؟

وی ادامه داد: برای همین است که می‌گوئیم باید در این زمان بیش از پیش به دنبال وحدت باشیم و قدردان شهدای بزرگ اهل شیعه و سنت باشیم. سنگ بنای وحدت مقاومت و ایستادگی است و آنچه در برابر وحدت قرار دارد سازش ذلیلانه است.