کلید درک اثرات پولشویی بر قیمت ها، درک خریدار حاشیه ای است. اگر بدانیم چگونه قیمت ها تنظیم می شوند، متوجه می شویم مساله اصلی پول نیست. تحریف قیمت می تواند نتیجه سرعت سرمایه و قصد خریدار حاشیه ای باشد.
آیا پولشویی در مقیاس کم، افزایش فزاینده قیمت املاک و مستغلات در  کانادا را بدنبال داشته است؟
آیا پولشویی در مقیاس کم، افزایش فزاینده قیمت املاک و مستغلات در  کانادا را بدنبال داشته است؟

به گزارش افلاکیون، این روزها پولشویی در املاک و مستغلات کشور کانادا یک واقعیت کاملاً پذیرفته شده است. دولت و محافل دانشگاهی هنوز در حال بحث و گفتگو هستند تا ببینند؛ چه مقدار پول برای تحریف بازار لازم است.  حقیقت این است که برای تحریف هر  گونه از بازار دارایی پول زیادی لازم نیست. باید توجه داشت این مشکلی است که بازار بورس از دهه ۱۹۲۰ با آن دست به گریبان است.

کلید درک اثرات پولشویی بر قیمت ها، درک خریدار حاشیه ای است. اگر بدانیم چگونه قیمت ها تنظیم می شوند، متوجه می شویم مساله اصلی پول نیست. تحریف قیمت می تواند نتیجه سرعت سرمایه و قصد خریدار حاشیه ای باشد.

 هدف تیم: پولشویی

ابتدا اجازه دهید پولشویی را بازگویی کنیم.  پولشویی فرآیندی است که درآمد حاصل از آن به طور غیرقانونی به دست می آید را قانونی جلوه می دهند‌. این درآمد می تواند از طریق فعالیت های مافیایی مانند قاچاق روغن حاصل شود. بعضی اوقات کمتر شرورانه است، یا درآمد کسب شده از کنترل خودسرانه سرمایه کشور.  همه اینها غیرقانونی است و مردم سعی دارند آن را پنهان کنند.  چند روش برای انجام آن وجود دارد. اما همه از یک روند اساسی پیروی می کنند. یک شرکت تولید و توزیع مواد مخدر از نوع حشیش در کانادا سالانه ۲۰ میلیون دلار درآمد کسب می کند. این نمونه ای از یک سرمایه گذاریَ است که جریان نقدی منفی ایجاد می کند.

خریداران این بخش تصمیم منطقی نمی گیرند. این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند درآمد کسب کنند، بلکه آنها در حال بازی احمقانه تری هستند.  شما امیدوارید که خریدار بعدی غیر منطقی تر از شما باشد.  وقتی هجوم پول غیر منطقی دارید، دشوار است که بفهمید چه چیزی واقعی است.

هدف از پولشویی هنگام خرید دارایی، مثل یک خانه، سعی می کنید بهترین ارزش را برای وقت و پول خود بدست آورید. شما خواهان معامله هستید.  فروشنده در تلاش است حداکثر قیمتی را که می تواند از شما بگیرد، بدون اینکه شما را از این کار دور کند.  آنها نمی خواهند شما مقدار زیادی به دست آورید.  تعادل منافع، مسیر شما را رفت و برگشت می کند. این مساله بخشی اساسی از یک بازار فعال است.  مخالفت با منافع به تعادل همه چیز کمک می کند، غیر از شوق و نشاط.

اما افرادی که پولشویی می کنند ، اینطور نیست.  هدف این است که هرچه سریعتر پول نقد منتقل شود.  این اغلب شامل دارایی های کلان است و هرچه قیمت بزرگتر باشد – بهتر است.  به خصوص اگر یک جز پرداخت مکرر وجود داشته باشد.  هم فروشنده و هم خریدار پولشویی، بالاترین قیمت قابل قبول را می خواهند.

فروشندگان وقتی این خریدار را پیدا می کنند ، معمولاً جایی بین یک نابغه و یک برنده قرعه کشی را احساس می کنند.  رقابت بین منافع مطابقت دارد و حداقل اصطکاک از بالا رفتن قیمت جلوگیری می کند.  فروشنده فرض می کند مهارت های اصلی مذاکره در آنها غلبه دارد.  خریدار پولشویی می تواند پول بیشتری نسبت به آنچه آنها درخواست می کردند جابجا کند.  خریدار “غیر منطقی” به نظر می رسد ، اما این فقط بازار است.  بنگاه های املاک و مستغلات بدون سرنخ ، شروع به منطقی سازی و عادی سازی این رفتار می کنند.  هیچ زمینی دیگر یک توضیح مشهور است.

درک نحوه بدست آمدن قیمت املاک و مستغلات

همه ما می دانیم که قیمت ها چگونه متولد می شوند. وقتی صاحب خانه،  نمایندگی فروش مورد علاقه خود را پیدا می کند، به یک اتاق پشتی می روند، چند ضربه می زنند و منفعت بدست می آورند!  سرویس لیست چندگانه، مقایسه شده ها را با هم درنظر می گیرند تا  از این اعداد برای تعیین قیمت پایه استفاده می شود که یک نماینده فروش سعی می کند آن را بالاتر ببرد.

این ویروس از یک محله به محله دیگر منتقل می شود.

 ونکوور قیمت بیش از حد املاک و مستغلات

مرور زمان فروش املاک و مستغلات در شهر ونکوور.  رفتار خریدار را می توان در خوشه مشاهده کرد ، زیرا افراد بیش از قیمت یا زیر قیمت آن را پرداخت می کنند. بر اساس اینکه دیگران این کار را انجام می دهند.

تشخیص انحراف مالی سیستم

آژانسهای املاک و مستغلات به صورت دقیق تر می توانند مشکل را در این بخش تشخیص دهند. مثلا شما در حال خرید خانه ای در Anyplace ، قبل از میلاد هستید. قیمت خانه های محله هم  در حال افزایش به طور متوسط ​​۵ درصد نسبت به سال گذشته است.  شما مکانی را پیدا می کنید در حالی که آماده تقاضا برای آن خانه هستید، تحقیق می کنید و پیشنهادی ارائه می دهید. ناگهان یک فرد پولشویی حاضر می شود و ۱۰ درصد بیش از قیمت اعلامی مالک را  پیشنهاد می دهد. شما خیلی نگران نیستید، زیرا نماینده شما می گوید جایی در نزدیکی همان محل  قرار است هفته آینده در بازار، ارائه شود.

متأسفانه در مکان جدید هم  از خانه به عنوان پولشویی مانند سرعت فراگیری یک رایانه استفاده شده است. اکنون درخواست افزایش بهای  ۱۰ درصد فراتر  از انتظار شما است، زیرا خریدار حاشیه ای قیمت را در خیابان تعیین می کند.  شخص دیگری رد قیمت را  می زند و قبل از اینکه “خیلی زیاد شود” آن را خریداری می کند.  اکنون خرید پولشویی در سیستم تأیید شده است.  اما موارد بیشتری وجود دارد.

به یاد داشته باشید ، هدف از پولشویی خرید خانه نیست ، تمیز کردن پول است.  آنها خانه را دوباره لیست می کنند ، بگذارید بگوییم ۱۰ امتیاز دیگر بالاتر از خریداری شده است.  اگر بتوانند آن را به تجارت شستشو تبدیل کنند و به یک لباسشویی وابسته دیگر بفروشند امتیاز اضافی می گیرد.  یک خانواده معمولی که در خیابان خرید می کنند از ماشین لباسشویی شما به عنوان یک خریدار استفاده می کنند.  رفتاری که معمولاً فقط در خزنده ترین حباب دارایی دیده می شود، می تواند به سرعت ظاهر شود.  خریداران پرشور، چه غیرقانونی و چه قانونی، با هم رقابت می کنند و قیمت ها را بالاتر می برند.

سرعت پر شور و نشاط در املاک و مستغلات کانادا

شاخصی از خرید و فروش خریداران املاک و مستغلات کانادا در رابطه با اصول قیمت گذاری نشان می دهد؛  پس از شکسته شدن قیمت به میزان بیش از حد مجاز ، خریداران دیگر مبلغ پایه را پیشنهاد نمی دهند و به حرکت بازار متوسل می شوند و احتمال پاداش بالاتر این بازار  توجیه کافی پیدا میکند.

فروشندگان وقتی این نوع خریداران را پیدا می کنند، معمولاً خود را بین یک نابغه فروش  و یک برنده قرعه کشی را احساس می کنند.  رقابت بین منافع، مطابقت دارد و از حداقل اصطکاک ناشی  از بالا رفتن قیمت جلوگیری می کند.  فروشنده فرض می کند مهارت های اصلی مذاکره در آنها غلبه دارد.  خریدار پولشویی می تواند پول بیشتری نسبت به آنچه آنها درخواست می کنند؛ جابجا کند.  خریدار “غیر منطقی” به نظر می رسد، اما این فقط بازار است.  بنگاه های املاک و مستغلات بدون سرنخ، شروع به منطقی سازی و عادی سازی این رفتار می کنند.

هر یک از شرایط در معاملات، متفاوت است، اما دارای دو چیز مشترک است – نفوذ و قصد.  گرچه این مقدار پول زیاد نیست، اما نمونه های وقایعی را تحریک می کند لذا تأثیر زیادی بر مقوله پولشویی دارد.  معاملات واقعی به اندازه تأثیر بر نوسانات چندان مهم نبودند.  تعیین خریدار حاشیه ای قطعاً به عنوان رویدادی مهم است که بر جهت بازار تأثیر می گذارد.

هر یک از این وقایع  به راحتی با یک تصادف اشتباه گرفته می شوند که موجب می شود قصد پنهان می شود.  بنظر شما، انگشت چاق، جلب تجارت وحشی شده و یا خریدار مشتاق بازار.  هر یک از این شرایط می تواند ناشی از وقایع منظم و روزمره باشد.  اکنون بعید است پولشویی در معاملات سیستماتیک خانه ها برای تورم قیمت متمرکز شده باشد.  با این وجود می تواند یکی از مواردی باشد که بی ثباتی ناخواسته بازار را فقط بر اثر یک اثر جانبی، ایجاد کند. همچنین سرعت گردش پول ممکن است در اینجا نقش بزرگی در بی ثباتی  داشته باشد.  وقتی پول نقد به یک خانه می رود، سبب  فروش آن خانه می شود. پول نقد به احتمال زیاد از طریق معاملات متعدد برای اهداف لایه بندی پمپاژ می شود.  این بدان معناست که خانه های بیشتری با پول و سود خریداری می شوند.  عملیات پیچیده تر نیز دارای لایه بندی ترکیبی با یک سیستم عامل یکپارچه سازی است. اگر سیستم عامل یکپارچه سازی،  ثبت شده باشد؛ امتیازات پاداش را افزایش می دهد. به این ترتیب پلتفرم ادغام همچنین مسوولیت ارسال گزارشات معاملات مشکوک را بر عهده دارد.

این را با یک سیستم تطبیقی با داده های بسته ترکیب کنید؛ ملاحظه می کنید بدست آوردن آن واقعاً سخت است.  شانس اینکه خریداران بتوانند با دقت کافی نسبت به خرید ملک اقدام کنند ، تقریباً صفر است.  سیستم های بسته همچنین به معنای عدم تحلیل مقیاس وسیع معامله هستند.  برای افراد خارج از تنظیم کننده راه بسیار کمی وجود دارد که بتوانند در واقع آن را تعیین کنند.

راه اندازی سیستمی مشابه در این امر در کانادا وجود دارد، متاسفانه سیاستمداران، کمتر مایل به بررسی آن هستند.  سازمان شفافیت بین الملل کانادا بیش از ۵۰هزار خانه بزرگ در تورنتو پیدا کرد که توسط شرکتها، بدون مالکیت سودمند شناخته شده خریداری شده اند.  بدتر از آن اینکه ، ۲۰میلیارد دلار از وجوه استفاده شده مشمول هیچگونه چک ضد پولشویی نبوده است.  در ونکوور ، سیاستمداران محلی هنوز ادعا می کنند که پولشویی بیش از حد اغراق آمیز است.  در همین حال، در پارلمان اروپا ، از ونکوور به معنای واقعی کلمه به عنوان نمونه ای از مالکیت مات و مخدوش کننده قیمت مسکن استفاده می شود.

 پولشویی از طریق کالاها خبر قدیمی است.

پولشویی از طریق املاک و مستغلات چیز جدیدی نیست، اما سرعت و حجم آن زیاد نیست.  به طور سنتی ، لباسشویی ها، مکان ها را خریداری ، نگهداری و حتی گاهی اجاره می دادند.  عدم نظارت دقیق در معاملات املاک و مستغلات ، همیشه آن را به مکان اصلی فرود پولشویی تبدیل کرده است.  هر شهر دارای چند خانواده شناخته شده متصل به اوباش محلی است که اتفاقاً در املاک و مستغلات هستند.  ملاحظه شده که وقتی حجم کم و کند است، تأثیر آن بر قیمت خانه نیز کاهشی است.

برخورد با املاک و مستغلات مانند بازار جهانی کالاها باعث سریع و حجم زیاد آن می شود.  صنعت املاک و مستغلات در کانادا سرمایه های خارجی را تشویق می کند.  در حقیقت، بانک های کانادایی آشکارا به مشتریان در “قرار دادن” ، مسیرهای مبهم سپرده کمک می کردند.  هرچه بتوانید سریعتر سپرده گذاری کنید؛ قیمتها سریعتر افزایش می یابند و هرچه بیشتر از سرمایه خارجی استقبال کنند – شستشو راحت تر است.

این همیشه موضوعی بوده است که بازارهای سهام با آن دست و پنجه نرم می کردند.  حقوق صاحبان سهام صادر می شود ، حجم مصنوعی قیمت ها را تورم می کند و پولشویی ها به قربانیان بی خبر تسویه می شوند.  بازارهای سهام شفافیت مالکیت را در مبادلات بزرگتر افزایش داده و کار را دشوارتر کرده است.  با این حال، هنوز هم معمول است به خصوص در بورس های سهام اروپا و آسیا.  برخورد با املاک و مستغلات مانند بورس سهام همان نوع پولشویی را بدون شفافیت تشویق می کند.

واقعیت جالب: بورس اوراق بهادار ونکوور که اکنون منسوخ شده است در بین پولشویان بسیار محبوب بود.  فوربس در سال ۱۹۶۸از ونکوور به عنوان “پایتخت کلاهبرداری جهان” نام برد. واحد هماهنگ اجرای قانون در بریتیش کلمبیا در اوایل سال ۱۹۷۴ به دولت در مورد جرایم سازمان یافته هشدار داد. این هشدارها تا حد زیادی نادیده گرفته شدند.

پولشویی تنها دلیل گرانی قیمت نیست، اما شعله های آتش را شعله ور می کند.  نرخ بهره پایین و وام آسان به خانواده های عادی امکان تأمین نقدینگی را می دهد. اگر یک لباسشویی نتواند پول نقد تمیز دریافت کند، معامله نمی کند. بدون خریدار، شاخ و برگ خانه ای  که بیش از حد پیشنهاد خود را ارائه می دهد یا به سرعت افزایش می دهد، کاهش می یابد و در صورت خالی شدن حباب هیچ اعتراضی ندارند.

با این وجود سرمایه گذاران پولشویی می توانند جهت بازار را تحت تأثیر قرار دهند.  بازار املاک و مستغلات فقط به خوبی، آخرین مقایسه خود با تنظیمات خریدار حاشیه ای است.  اگر آن خریدار حاشیه ای پولشویی می کرد، انگیزه اضافه پرداخت دارند.  خانوارهای عادی با خرید این کالاها، اعتبار سنجی و نقدینگی را تأمین می کنند.  بیشتر خانوارها هرگز در نظر نمی گیرند که نقدینگی آنها از کجا تأمین میشود.