دانشمندان علوم فضایی معتقدند با استقرار تلسکوپ جیمز وب در فضا احتمال شناسایی و کشف موجودات فضایی افزایش می‌یابد.
آیا انسان‌ها به زودی موجودات فضایی را کشف خواهند کرد؟
آیا انسان‌ها به زودی موجودات فضایی را کشف خواهند کرد؟

به گزارش افلاکیون، نظریه پردازی به نام میشیو کاکو بر این باور است انسان‌ها باید درباره ارتباط با موجودات فضایی بسیار هوشیار باشند، زیرا این تهدید همواره وجود دارد که موجودات فرازمینی به ما حمله کرده و زمین را تسخیر کنند.

فارغ از اینکه به این نظریه اعتقاد داشته باشید یا نه، وجود موجودات در سایر کرات آسمانی و تلاش برای ارتباط با آن‌ها همواره مورد توجه دانشمندان علوم فضایی قرار داشته است. پیشرفت علم می‌تواند به بشر در این زمینه کمک کند.

تلسکوپ هابل به زودی با تلسکوپ جدیدی به نام جیمز وب جایگزین خواهد شد. تلسکوپ جیمز وب بزرگترین تلسکوپ فضایی در جهان است که وضوح و حساسیت بسیار بالاتری نسبت به سایر تلسکوپ‌های فضایی دارد. دانشمندان برای ساخت آن ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار هزینه کرده اند.

این تلسکوپ با طول نزدیک به ۷ متر می‌تواند به وضوح قابلیت کشف اعماق فضا را برای انسان محیا کند. دانشمندان علوم فضایی می‌گویند ۱۳ میلیارد سال نوری را می‌توان با این تلسکوپ مشاهده کرده و کهکشان‌هایی را که پیشتر توانایی دیدن آن‌ها وجود نداشت را مشاهده کرد.

میشیو کاکو اکنون با تکیه بر تلسکوپ مدعی است ما می‌توانیم اقدام به کاوش در هزاران سیاره جدید در فضا کنیم و به همین دلیل نیز اعتقاد دارم شانس زیادی برای کشف موجودات فضایی و ارتباط با آن‌ها وجود دارد.

این نظریه پرداز تاکید دارد: به نظر من موجودات فضایی می‌توانند بسیار مهربان و بی آزار باشند، ولی نباید نسبت به این موضوع بیش از حد امیدوار بود. در نتیجه بهتر است با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم، اما باید در این زمینه محتاط باشیم.

آیا انسان‌ها به زودی موجودات فضایی را کشف خواهند کرد؟

نظریه پردازان درباره نحوه مقابله با موجودات فضایی به یک داستان واقعی استناد می‌کنند. دریانوردان اسپانیایی در قرن ۱۶ میلادی موفق به رساندن خود به مکزیک شدند. قبایل بومی مستقر در آنجا این دریانوردان را دستگیر و زندانی کردند. همین موضوع باعث یورش نظامیان اسپانیایی به مکزیک و قتل عام آن‌ها شد.

نظریه پردازان می‌گویند نحوه مواجهه با موجودات فضایی باید بر اساس ارتباط درست و جلوگیری از سوء برداشت استوار باشد. تحقیقات نشان داده است مردم نسبت به داستان‌های فضایی منتشر شده در روزنامه‌ها و نیز نحوه تعامل با موجودات فضایی دیدگاه مثبتی دارند که این موضوع خبری خوب برای ارتباط با موجودات فضایی است.

در پایان باید گفت فارغ از اینکه چقدر به وجود موجودات فضایی اعتقاد دارید، پیشرفت روزافزون فناوری و استفاده از تلسکوپ جیمز وب می‌تواند به کشف سیارات و (در صورت امکان) موجودات فرازمینی به دانشمندان کمک کند.