آمریکا ۲۷ وبگاه از جمله ۴ وبگاه خبری ایران را مسدود کرد
آمریکا ۲۷ وبگاه از جمله ۴ وبگاه خبری ایران را مسدود کرد
وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از توقیف و مسدود سازی دامنه ۲۷ وبگاه ایرانی به بهانه مقابله با عملیات نفوذ سرّی خبر داد.

به گزارش افلاکیون، وزارت دادگستری ایالات متحده با انتشار اسنادی بر روی تارنمای رسمی خود مدعی شد که دامنه ۲۷ وبگاه ایرانی را که در فعالیت‌هایی ناقض تحریم‌های ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گرفتند، مسدود کرده است که با این اقدام [توقیف و مسدود سازی] هم حکومت ایران و هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف قرار گرفتند.

طبق این اسناد، چهار دامنه از ۲۷ دامنه توقیف شده خروجی‌های خبری بودند که ادعا می‌شود تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده که با هدف نفوذ در سیاست و اثرگذاری پنهانی بر افکار عمومی آمریکا و با نقض «اعلامیه ثبت عناصر خارجی» مخاطبان را در ایالات متحده هدف قرار می‌دادند.

بنا به ادعای این وزارتخانه، ۲۳ وبگاه دیگر مخاطبان را در سایر نقاط جهان هدف قرار می‌دادند.

پیش از این نیز دولت ایالات متحده دامنه ۹۲ وبگاه ایرانی را که ادعا می‌شد از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برای اهدافی مشابه مورد استفاده قرار می‌گرفتند، مسدود کرد.

در همین ارتباط، «جان سی. دیمرز» مشاور دادستان کل در امور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی مدعی شد: «در ماه گذشته ما تسلیحات، سوخت و زیرساختهای نفوذ پنهانی ایران را توقیف کردیم. تا زمانی که رهبران ایران بکوشند جهان را از طریق حمایت دولتی از تروریسم و گروگان گیری، بی ثبات کنند(!) ما به اعمال تحریم‌ها و برداشتن سایر گام‌های قانونی برای مقابله با این اقدامات ادامه خواهیم داد».