آمادگی خودروسازان داخلی جهت تحویل بیش از ۷۰۰ دستگاه اتوبوس
آمادگی خودروسازان داخلی جهت تحویل بیش از ۷۰۰ دستگاه اتوبوس
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از آمادگی خودروسازان داخلی جهت تحویل بیش از ۷۰۰ دستگاه اتوبوس خبر داد.

به گزارش افلاکیون ، مهدی چمران  در حاشیه نود و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران درباره برگزاری جلسه‌ای در مجلس با حضور خودروسازان اظهار کرد: این جلسه به دعوت نایب رئیس مجلس برگزار شد. در جلسه اول مباحثی مطرح و اعلام شد که خودروسازان تا چه اندازه می توانند خودرو تحویل دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خودروسازان همه اعلام کردند که می توانند اتوبوس بسازند اما باید قرارداد منعقد شود و پیش پرداخت صورت بگیرد، یادآور شد: در این صورت خودروسازان می توانند خط تولید را برای اتوبوس آماده کنند، چرا که در ۱۲ سال اخیر خرید و تولید اتوبوس متوقف شده بود. برای تولید مجدد باید خطوط مجددا راه اندازی شود.

وی ادامه داد: خودروسازان اعلام کردند که از زمانی که قرارداد منعقد شود تا ۱۴ ماه بعد اتوبوس تحویل داده می شود اما مسئله این است که در طول این ۱۴ ماه چه باید کرد؟ چرا که از طرفی دیگر تامین واگن مترو نیز یک سال و نیم طول می کشد. ۵۵۰ دستگاه اورهال شده و ۲۰۰ دستگاه جدید تا پایان شهریورماه تحویل داده شد، اما این تعداد کافی نیست.

چمران با بیان اینکه شرکت ها آمادگی تولید دارند، گفت: شروطی همچون پرداخت مبالغ از سوی وزرات کشور اعلام شد، اما شرکت ها می توانند ۷۰۰ دستگاه اتوبوس را تا پایان سال به شهر تهران تحویل دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در یکی از قراردادهای وزارت کشور نیز امکان تحویل ۵۵۰ دستگاه اتوبوس وجود دارد، تصریح کرد: قرار بر این شد مباحث به صورت  جزئی تر بررسی و جزئیات و میزان تحویل اتوبوس اعلام شود. ساخت هر اتوبوس چهار میلیارد تومان هزینه دارد که انعقاد قرارداد برای ساخت تعداد بالای اتوبوس، به رقم زیادی نیاز دارد.

وی اضافه کرد: وزیر کشور در بازدید از نمایشگاه حمل و نقل، عمران و خدمات شهری گفت که چرا با برگزاری نمایشگاه ها در خیابان سئول مردم آزار ببینند، در حالی که نمایشگاه شهر آفتاب به روز و فضای آبرومندی است و همه تجهیزات و امکانات برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ از جمله نمایشگاه کتاب  را در اختیار دارد.

چمران خاطرنشان کرد: وزیر کشور تمام تلاش خود را برای تامین اتوبوس انجام داده و منابع خرید اتوبوس خارج از بودجه تامین شده که امیدواریم استمرار پیدا کند.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در صحن شورای شهر اظهارداشت: روز گذشته شهرداری تهران بزرگترین پارکینگ طبقاتی را افتتاح کرد که پروژه ساخت آن ۱۰ سال تعطیل بود. امیدواریم از این دست پارکینگ‌ها به ویژه پارکینگ‌های محلی در سطح شهر بیش از این راه‌اندازی شود.

وی افزود: در برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در حریم باید استانداری نیز وارد عمل شود. شهرداری به تنهایی نمی‌تواند با ساخت و سازهای غیرقانونی در این مناطق برخورد کند.

تخریب ساخت و ساز غیرقانونی در اراضی مرادآباد

نادعلی، سخنگوی شورا بیان داشت: دو میلیون و ۱۶۰ هزار متر مربع از اراضی در مرادآباد به شکل غیر قانونی به مردم واگذار شده بود که باید توضیح داده شود که این واگذاری بر چه اساسی انجام شده است.

وی گفت: صبح روز پنجشنبه با ۶۰۰ نیرو شامل ۴۰۰ نیروی پلیس و ۲۰۰ نیروی اجرایی نسبت به تخریب این ساخت و سازهای غیرقانونی اقدام شد.

غذا به حیوانات به صورت غیر اصولی، از عوامل ازدیاد موش‌ها دادن

نرگس سلیمانی، عضو کمیسیون نظارت و حقوقی نیز در صحن شورای شهر اظهارداشت: شهر علاوه بر ساخت و ساز به پایش و نگهداشت مستمر نیاز دارد. البته که پایش انجام می‌شود.

وی افزود: از شهروندان تقاضا می‌شود از قرار دادن غذا کنار سطل‌های زباله خودداری کند. از شهرداری نیز درخواست می‌شود که نسبت به فرهنگ‌سازی در راستای انجام تفکیک از مبدأ اقدام کند.

اقدام مثبت شهرداری تهران در برگزاری رویداد «ایران عزیز»

همچنین سوده نجفی، عضو هیات رئیسه شورای شهر گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی از نیازهای شهر است و تقاضا می‌شود که بیش از این و به ویژه در مناطق جنوب شهر تهران برگزار شود. شهرداری تهران در برگزاری رویداد «ایران عزیز»، اقدام مثبتی انجام داده است.

ضرورت پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سطح شهر تهران

حجت الاسلام آقامیری، رئیس کمیته عمران شورای شهر اظهارداشت: به دلیل علاقمندی جمعیت حداکثری کشور به تیم ملی فوتبال، ضرورت دارد شهرداری تمهیدات ویژه‌ای را برای پخش زنده تلویزیونی در سطح شهر و هماهنگی با سینماهای شهر در نظر بگیرد.

وی گفت: ضرورت دارد پیش از شروع مسابقات، گزارشی از برنامه‌های پیش بینی شده ارائه شود و تمهیدات ویژه‌ای در این خصوص اندیشیده شود.(فارس )