دزفول - افلاکیون: رئیس بنیاد مستضعفان کشور در سخنانی گفت: شعار دولت سیزدهم ساخت یک میلیون مسکن در سال است که باتوجه به مصوبه اخیر مجلس و شورای نگهبان در این خصوص، بنیاد مستضعفان آماده همکاری جهت پیشبرد این هدف است.
بنیاد مستضعفان آماده همکاری با دولت جهت ساخت مسکن
بنیاد مستضعفان آماده همکاری با دولت جهت ساخت مسکن

دزفول – افلاکیون: رئیس بنیاد مستضعفان کشور در سخنانی گفت: شعار دولت سیزدهم ساخت یک میلیون مسکن در سال است که باتوجه به مصوبه اخیر مجلس و شورای نگهبان در این خصوص، بنیاد مستضعفان آماده همکاری جهت پیشبرد این هدف است.

پیش از ظهر امروز پنج شنبه با سومین خط تولید کارخانه کربن بلک دزفول با حضور پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور و برخی از مسوولین استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

پرویز فتاح در این مراسم اظهار کرد: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم عناوینی همچون اقتصاد مقاومتی، اعتماد به جوانان، کار جهادی و اقدام و عمل که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند در افتتاح فاز سوم کارخانه کربن بلک دزفول به واقعیت پیوستند.

وی افزود: فاز اول و دوم کارخانه در سال ۹۱ و ۹۱ تقریبا با ۱۰۰ درصد قطعات وارداتی به بهره برداری رسیدند اما امروز ۷۵ درصد فاز سوم با تکیه بر توان داخلی افتتاح شد.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: دوده یک ماده استراتژیک و مهم هر کشور محسوب می‌شود که با افتتاح سومین خط تولید کارخانه کربن بلک دزفول ۲۰ هزار تن به ظرفیت تولید سالانه اضافه شد.

وی ادامه داد: اولویت نخست برای مصارف داخلی کشور است و پس از آن صادرات به ۱۹ کشوری که خواهان دوده این کارخانه هستند.

پرویز فتاح ضمن بیان اینکه نیاز صنعت لاستیک‌سازی کشور از تولیدات داخلی تامین می‌شود، تصریح کرد: در کارخانه کربن بلک دزفول چیزی به عنوان پسماند یا ضایعات مشاهده نمی‌شود و ۱۰۰ درصد روغن و مواد وارد شده به کارخانه به دوده تبدیل می‌شوند.

وی بیان کرد: با توجه به قول مسوولین استانی و شهرستانی همچنین درصورت تامین مواد اولیه از سوی پالایشگاه‌ها ظرفیت افتتاح فاز چهارم کارخانه نیز وجود دارد.

فتاح عنوان کرد: از سال گذشته تاکنون قیمت دوده در سراسر جهان قریب به دو برابر شده و طی یک سال گذشته ۱۲.۵ میلیون دلار صادرات از کارخانه کربن بلک انجام شد.

وی با اشاره به کارگیری نیروهای بومی در مجموعه، اذعان کرد: با وارد شدن فاز سوم کارخانه به چرخه تولید دوده صنعتی ۶۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: با افتتاح این خط میزان افزایش صادرات شرکت دوده فام ۴۰ درصد، میزان سهم شرکت دوده فام در تولید دوده کشور ۳۸ درصد و میزان سهم شرکت دوده فام در صادرات دوده کشور ۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد سهام این خط در اختیار مردم است، افزود: زمان تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه ۱۸ ماه اعلام شد اما امروز پس از ۹ ماه از زمان آغاز عملیات اجرایی شاهد افتتاح هستیم.

پرویز فتاح با اشاره به دیگر پروژه‌های بنیاد در خوزستان، اظهار کرد: در جنوب خوزستان با صرف اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان بیمارستان طالقانی در حال ساخت است که ظرف چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اشتغال محرومین ادامه داد: با توجه به قانون بودجه و تبصره ۱۸ مصوب شده توسط نمایندگان مجلس دو هزار میلیارد در اختیار بنیاد قرار گرفت که با افزایش دو برابری این مبلغ توسط بنیاد وام قرض الحسنه اشتغالزایی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

فتاح عنوان کرد: شعار دولت سیزدهم ساخت یک میلیون مسکن در سال است که باتوجه به مصوبه اخیر مجلس و شورای نگهبان در این خصوص بنیاد مستضعفان آماده همکاری جهت پیشبرد این هدف است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سومین خط تولید کارخانه کربن بلک شهرستان دزفول با اختصاص ۲۱۵ میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای ۴۶۵ نفر افتتاح شد.

با افتتاح این پروژه پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو صرفه ارزی و بی نیازی از واردات در صنعت لاستیک سازی کشور صورت گرفت.

همچنین با راه‌اندازی این خط تولید، کارخانه کربن بلک دزفول به بزرگترین کارخانه تولید دوده صنعتی کشور تبدیل شد.