نماینده دامغان در مجلس گفت: متاسفانه به وزیران جهادکشاورزی و صنعت معدن و تجارت اجازه حضور در جلسه کمیسیون کشاورزی را ندادند و جلسه بی نتیجه خاتمه یافت.

به گزارش افلاکیون، علی اکبر علیزاده نماینده دامغان در مجلس  گفت: اصلی ترین و اساسی ترین علت گرانی های بی سابقه نهاده های دامی (جو، ذرت، کنجاله و سویا) گوشت، مرغ ،تخم و لبنیات، که زندگی مردم را تلخ کرده است، واگذاری قسمت مهمی از وظایف وزارت جهادکشاورزی به وزارت صنعت معدن و تجارت است که توسط رییس جمهور محترم صورت گرفته است.

وی افزود: وجود مقدار بسیار زیاد نهاده های دامی در بازار آزاد، رانت های فراوان واردات این محصولات از خارج همه ریشه در این تصمیم غلط دارد.

این نماینده مجلس اشاره کرد: کمیسیون کشاورزی و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به همراه وزرای محترم جهادکشاورزی و صنعت معدن و تجارت بر این مسئله اشتراک نظر دارند.به همین دلیل وزرای مذکور تفاهم نامه ای را امضاء کردند که وظایف به وزارت جهادکشاورزی بازگردد و گرانی ها برطرف شود که متاسفانه باز هم با مخالفت رییس جمهور مواجه گردیده است.

علیزاده  تاکید کرد: پس از بیانات اخیر مقام معظم رهبری، کمیسیون کشاورزی خواستار جلسه ای در چهارشنبه پنجم آبان ماه با حضور وزیران محترم جهادکشاورزی، صمت، معاون ارزی بانک مرکزی و رییس محترم گمرک جمهوری اسلامی شد تا برای مشکل گرانی ها چاره ای اندیشیده شود، متاسفانه به وزیران جهادکشاورزی و صنعت معدن و تجارت اجازه حضور در جلسه را ندادند و جلسه بی نتیجه خاتمه یافت.

علی زاده در مورد علت حضور پیدا کردن وزا در کمسیون های مجلس گفت : پیدا کنید پرتقال فروش را!