محمد بنا، آقاي خاص كشتي گفت: اگر استقلال هم در فینال بازی می‌کرد من بازی این تیم را تماشا می‌کردم و به تشویق این تیم می‌پرداختم. اما به هر حال آرزوی من این است که پرسپولیس با یک مربی ایرانی قهرمان آسیا شود

افلاکیون– دومین اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های جهانی صربستان، روز‌های ۱۵ تا ۲۴ آبان ماه در محل خانه کشتی برگزار شد؛ مسابقاتی که البته به‌دلیل ابتلای چند کشتی گیر از کشور‌های امریکا، ژاپن، قزاقستان و کوبا به ویروس کرونا برگزار نشد و تشکیل این اردو برای برخی از کشتی گیران و مربیان تیم‌های ملی دردسرساز شد. محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جزو افرادی بود که در این اردو‌ها به ویروس کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شد و پس از چند روز از بیمارستان مرخص و در خانه کار‌های قرنطینه خود را دنبال کرد.

محمد بنا درخصوص ابتلایش به کرونا اظهار داشت: «خدا را شکر دوران نقاهتم به پایان رسید و حالم خوب است؛ ۴۰ درصد از ریه هایم درگیر شده بود و این موضوع باعث شد تا حجم ریه هایم کوچک شود و برای رسیدن به حالت طبیعی شروع به نرم دویدن کردم، البته این نرم دویدن تنها مختص افرادی نیست که کرونا می‌گیرند بلکه همه باید این نرمش را انجام دهند تا بدن و ریه سالم داشته باشند و بتوانند این بیماری را شکست دهند.»

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به این موضوع که روز‌های سختی را پشت سر گذاشته است، افزود: «به نوع سخت کرونا مبتلا شدم و ۴ روز در بیمارستان بستری شدم که این ۴ روز به اندازه یک عمر برای من گذشت. من ۶۲ سال سن دارم و در این ۶۲ سال حتی یک بار هم در بیمارستان بستری نشدم به این دلیل روز‌ها و شب‌های بیمارستان برای من به سختی سپری شد و به هیچ وجه دوست ندارم که به آن روز‌ها برگردم.»

او صحبت‌های خود را این گونه ادامه داد: «دوران حضورم در قرنطینه خانگی هم کلافه‌کننده بود و علایمی همچون کم اشتهایی داشتم و علاوه بر این مشکلات تنفسی هم داشتم و دوران قرنطینه هم دوران سختی بود و خدا نصیب هیچ کسی نکند. گفته می‌شود که واکسن کرونا توسط کشورمان در حال ساخت است و قرار است روی انسان هم آزمایش شود. امیدوارم این اتفاق بیفتد و در سال ۱۴۰۰ همه خوب وسلامت باشند و بتوانیم همانند قدیم همدیگر را ببوسیم و در آغوش بکشیم؛ از مردم می‌خواهم که به نکات بهداشتی توجه کنند و با رعایت این نکات خودشان را در مقابل این ویروس مصون نگه دارند.»

آقای خاص کشتی ایران در خصوص انتخاب حمید سوریان به‌عنوان محبوب‌ترین فرنگی کار جهان اظهار داشت: «سوریان یکی از مفاخر کشتی است و این انتخابات برمی گردد به فعالیت مردم در صفحات مجازی که البته مردم ما در صفحات مجازی فعالیت زیادی دارند، البته سوریان در کشور‌های دیگر هم محبوب است و مردم کشور‌های دیگر هم او را خیلی دوست دارند؛ محمدعلی گرایی هم جزو کاندیدا‌ها بود و تا فینال هم پا به پای حمید سوریان آمد. گرایی هم محبوبیت خاصی دارد و از انتخاب او هم دو برابر خوشحال شدم.»

بنا در خصوص برگزاری مسابقات لیگ کشتی فرنگی و در پاسخ به این سؤال که آیا کشتی‌گیری نظرتان را جلب کرده است؟ بیان داشت: «دور برگشت مسابقات تمام شد و ۲۵ و ۲۶ آذرماه مرحله نهایی مسابقات برگزار می‌شود. طبیعتاً برگزاری مسابقه در این شرایط بسیار سخت است و کشتی گیران برای برگزاری تمرینات‌شان به دلیل شرایط کرونا با محدودیت‌هایی مواجه هستند؛ برگزاری مسابقات با شرایط کنونی همت والا می‌خواست که فدراسیون این همت را داشت و مسابقات را بخوبی برگزار کرد.»

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: «نمی شود گفت که برگزاری مسابقات ورزشی در این روز‌های کرونایی ناشدنی است؛ همان‌طور که می‌بینید با وجود ابتلای بازیکنان ذوب آهن اصفهان مسابقات فوتبال در حال برگزاری است و باید از مسئولان برگزاری مسابقات تشکر کرد که با وجود این شرایط ویژه مسابقات ورزشی را برگزار می‌کنند و نمی‌گذارند که چرخ ورزش از حرکت بایستد، البته کیفیت برگزاری مسابقات همانند سال‌های گذشته نیست، اما به هر حال برگزاری مسابقات ورزشی اتفاق خوبی است و باید ادامه داشته باشد.»

آقای خاص کشتی ایران علاقه خاصی به فوتبال و تیم پرسپولیس دارد. او درخصوص حضور پرسپولیس در فینال آسیا این گونه صحبت کرد: «موضوع حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان، تنها به این تیم اختصاص ندارد و این یک بحث ملی است و باید همه کنار هم باشیم و با حمایت از پرسپولیس مقدمات قهرمانی این تیم را فراهم کنیم؛ از قهرمانی تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا سال‌ها می‌گذرد البته در این سال‌ها چند تیم مثل همان پرسپولیس داشتیم که تا فینال رفت، اما قهرمان نشد.»

او بیان داشت: «بحث حضور یک تیم ایرانی در فینال، بحث ملی است و اگر استقلال هم در فینال بازی می‌کرد من بازی این تیم را تماشا می‌کردم و به تشویق این تیم می‌پرداختم. اما به هر حال آرزوی من این است که پرسپولیس با یک مربی ایرانی قهرمان آسیا شود و این اتفاق بسیار بزرگی است، چرا که کیفیت بالای مربیان ایرانی را نشان می‌دهد. قهرمان شدن یک تیم ایرانی در مسابقاتی که سال هاست در آن به عنوانی دست نیافته‌ایم، اتفاقی خوشایند است و امیدوارم که این موضوع محقق شود و مردم در این شرایط سخت از این قهرمانی خوشحال شوند.»